فرهنگی

آئین‌نامه شورای ارزشیابی هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی، نخبگان و میراثداران تمدنی به تصویب رسید

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشریح جزئیات مصوبات جلسه ۸۹۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب آئین‌نامه شورای ارزشیابی هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی خبر داد.

به گزارش پیشران؛ حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه، گفت: در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی دو مصوبه به تصویب و یک گزارش مهم ارائه شد که مصوبه اول آئین‌نامه شورای ارزشیابی هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی، نخبگان و میراثداران تمدنی بود که بر اساس آن و شاخص‌های معین شده درجه و رتبه‌بندی هنرمندان این حوزه انجام می‌شود.

او همچنین مصوبه دیگر این شورا را تشکیل هیئت مرکز جذب دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد و توضیح داد: بر اساس این مصوبه اعضای حقیقی و حقوقی هیئت مرکز جذب این دانشگاه معین شدند و اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان بر اساس فرآیندهای مشخص شده در این هیئت تعیین خواهند شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از ارائه گزارش تفصیلی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توسط وزیر آموزش و پرورش خبر داد.

وی تصریح کرد: پس از ارائه این گزارش اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث و تبادل نظر پیرامون آن پرداختند و مقرر شد نقشه راه این سند تا دو ماه آینده به شورای عالی ارائه شده تا به تصویب نهایی برسد.

بنابر اعلام روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسه ۸۹۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و با حضور رئیس قوه قضائیه و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد./سینما پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا