اجتماعی

اجرای طرح بانوک در تهران

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: طرح ملی حمایت از زنان نوکار و کارآفرین موسوم به بانوک، به صورت آزمایشی در چند استان کشور اجرا شده و قرار است این طرح در شهرستان‌های تهران نیز اجرا شود.

به گزارش پیشران؛ زهره جعفری افزود: سال گذشته در قالب اجرای طرح ساماندهی مشاغل و افزایش فعالیت‌های اقتصادی زنان، طرح بانوک برای حمایت از زنان نوکار و کارآفرین استان در شهرستان قدس، آزمایشی اجرایی شده است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: با توجه به برگزیده شدن آن در سطح استانی و کشوری قرار است این طرح در تمام شهرستان‌های استان تهران نیز اجرا شود.

 

زهره جعفری افزود: طرح بانوک بمنظور رفع موانع اشتغال زنان و ایجاد فرصت کارآفرینی تدوین شده است و در آن قرار نیست از زنان کارآفرین فقط حمایت مالی شود بلکه در این طرح، دنبال افزایش آگاهی و بینش اقتصادی زنان کارآفرین و اتصال آنان به مجموعه‌های سرمایه گذار و شناسایی بازارفروش مناسب برای آنها خواهیم بود.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران ادامه داد: در طرح بانوک، زنانی که نوکار هستند و تازه یک فعالیتی را شروع کرده اند یا کار آفرینانی که سال‌هاست در عرصه‌های مختلف مشغول کار هستند، اما نیاز دارند که مهارت‌های ویژه و آموزش‌های خاصی در خصوص نحوه بستن قرارداد را ببینند، یک بسته ویژه برای این زنان کارآفرین داریم که برای افزایش مهارت هایشان در زمینه تولید و بازاریابی به صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌دهیم./صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا