اجتماعیفرهنگی

اجرای طرح شتاب‌بخشی به ریشه‌کنی بی‌سوادی در ۱۵ استان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از اجرای طرح شتاب‌بخشی به منظور ریشه‌کنی بی‌سوادی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در ۱۵ استان کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزای پیشران به نقل از روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی؛ علیرضا عبدی گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های سازمان نهضت سوادآموزی برای سال تحصیلی جدید، اجرای طرح شتاب‌بخشی به ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور است.
وی گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در ۱۵ استان که بیشترین ضریب بی‌سوادی را داریم، طرح شتاب‌بخشی را با محوریت استانداران انجام خواهیم داد.
عبدی با بیان اینکه تمام عوامل مرتبط با شورای پشتیبانی سوادآموزی استان در طرح شتاب‌بخشی در کنار هم برای سوادآموزی منطقه خود برنامه‌ریزی می‌کنند، افزود:هدف از اجرای طرح شتاب‌بخشی این است که تا نقطه انتهایی برویم و حتی به دهیار، بخشدار، امام جماعت و پایگاه بسیج مسجد محل مراجعه کنیم و انگیزه‌بخشی و شناسایی افراد بی‌سواد، محور کار‌ها باشد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به باسوادی ۹۷.۱ درصد از افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله کشور گفت: ان‌شاءالله در پایان دولت سیزدهم این میزان به عدد خیلی خوبی می‌رسد و می‌توان گفت به سرانجام‌بخشی ریشه‌کنی بی‌سوادی نزدیک خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا