اجتماعی

اجرای ۷ هزار طرح حمایت از اقشار خاص توسط بنیاد برکت

معاون توسعه اشتغال محور بنیاد برکت گفت: اجرای ۷ هزار طرح حمایت از اقشار خاص در دستور کار این بنیاد قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ مرتضی نیازی، معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان اینکه امسال در استان همدان هدف گذاری ایجاد ۳هزار طرح اشتغالزایی صورت گرفته است گفت: با ایجاد این سه هزار طرح اشتغالزایی اجتماع محور با کمک و همت تسهیلگران، شاهد اشتغال ۵هزار نفر در این استان خواهیم بود.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور با اشاره به اینکه شهرهای استان همدان از جمله نهاوند، کبودرآهنگ و ملایر در حوزه های مبل و منبت کاری، سفالگری ،راه اندازی کارگاه های خیاطی و کارگاه هایی برای ایجاد اشتغال در منزل تمرکز کرده است گفت: از ابتدای امسال تا به امروز ۷۰۰ طرح در این استان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: ایجاد بسترهای کارگاهی برای ساخت قطعات خودرو همچنین ایجاد کارگاه های خیاطی از جمله برنامه های است که در این بخش باید برنامه ریزی شود.

نیازی با تاکید بر اینکه در سایر استان ها از جمله استان قم هم هدف گذاری برای ایجاد هزارو ۵۰۰ طرح اشتغالزا در دستور کار قرار گرفته است و تا به امروز ۵۰۰ طرح اجرایی شده است گفت: این طرح های اشتغالزایی در تمامی رسته ها از جمله صنایع دستی، خیاطی، مشاغل فنی و خدمات عمومی اجرایی شده است.

نیازی اشاره کرد: با معاونت امور زنان در قالب طرح شمسا در استان قم تفاهم نامه ای به امضا رسید که از طریق آن برای بانوان سرپرست خانوار و بانوانی که مشکل دارند فرصت های شغلی ایجاد شده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بیان کرد: در راستای تحقق شعار سال، اجرای ۷ هزار طرح حمایت از اقشار خاص در دستور کار بنیاد برکت قرار دارد که از این تعداد، ۲ هزار طرح در جهت حمایت از زنان سرپرست خانوار است.

وی بیان کرد: همچنین ۱۵۰۰ طرح حمایت از کولبران و سوخت بران، هزار طرح خانواده شهدا و ایثارگران، ۵۰۰ طرح زندانیان آزادشده و خانواده زندانیان و ۵۰۰ طرح طلاب و خانواده طلاب از جمله طرح های حمایتی بنیاد برکت است.

نیازی تصریح کرد: بنیاد برکت امسال ۱۵۰۰ طرح حمایت از معلولین و خانواده های آنها را هم در دستور کار دارد./فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا