سیاسی

اجلاس وحدت اسلامی؛ قابلیت تبدیل شدن جهان اسلام به بلوک قدرتمند همه‌ جانبه

جهان اسلام قابلیت تبدیل شدن به بلوک قدرتمند همه‌ جانبه را دارد

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ امام جمعه مهاباد ومشاور استاندار آذربایجانغربی در امور اقوام و ادیان هم در اجلاس منطقه‌ای وحدت اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص لزوم وحدت اسلامی گفت: نقش اخوت و برادری در هم افزایی جهان اسلام غیرقابل انکار است.

ماموستا عبدالسلام امامی، با بیان اینکه جهان اسلام قابلیت تبدیل شدن به بلوک قدرتمند همه‌ جانبه را دارد، افزود: ۵۷ کشور اسلامی در جهان وجود دارد اما اتحادیه مؤثری از این کشورها در حوزه بین المللی وجود ندارد.

ماموستا امامی، با بیان اینکه هرکجا مسلمانی به یاری نیاز داشته باشد باید به کمک آن‌ شتافت، اظهار کرد: مسلمانان با موضع گیری صحیح باید در مقابل همه‌ هتاکان بایستند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان هم ،با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم وحدت در جامعه اسلامی گفت: ایمان قلبی و فکر عمیق در این خصوص جایگاه ویژه‌ای دارد.قابلیت تبدیل شدن جهان اسلام به بلوک قدرتمند همه‌ جانبه

حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی در سومین اجلاس منطقه‌ای وحدت اسلامی در ارومیه افزود: باید توجه داشته باشیم که نمی ‌شود فقط شعار وحدت را سر دهیم بلکه نیاز به ترویج اصل موضوع وحدت در جوامع اسلامی هستیم.

وی، با اشاره به اینکه عقل گرایی و ارائه مبانی عقلایی در ایجاد و گسترش وحدت در جامعه اسلامی باید در دستور کار قرارگیرد، اضافه کرد: درکنار آن باید وحدت بر اساس اسلام و اعتصام به عقل باشد.

سومین اجلاس منطقه‌ای کنفرانس اسلامی با حضور یکهزار و ۷۰۰ مهمان ازکشورهای همسایه و داخل کشور در ارومیه در حال برگزاری است./صدا و‌سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا