اقتصادی

اختصاص ۲۰۰ هزار دینار برای هر زائر اربعین

رئیس کل بانک مرکزی گفت: امسال ارز اربعین فقط در قالب دینار و به هر نفر تا 200 هزار دینار اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیشران؛ محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در صدا و سیما اعلام کرد: براساس مصوبه و بخشنامه بانک مرکزی، امسال ارز اختصاص یافته به زائران اربعین فقط به شکل دینار خواهد بود و دلار و یورو اختصاص نمی‌یابد و مقرر شده به هریک از زائران ۲۰۰ هزار دینار اختصاص پیدا کند. منابع ارزی دینار هم پیش‌بینی شده است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: چهار بانک عامل برای توزیع دینار بین زائران اربعین درنظر گرفته شده و تلاش ما این است که به صورت غیرحضوری باشد.

فرزین ادامه داد: سال گذشته بانک ملی با سهم ۴۰ درصد نقش مهمی در اختصاص ارز اربعین داشت و امسال هم بانک ملی به همراه سه بانک عامل دیگر ارز اربعین را به شکل دینار به زائران اختصاص می‌دهد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین اظهار داشت: برای اعطای تسهیلات به زائران اربعین هم برخی از بانک‌ها متناسب با منابع داخلی و بر اساس سیاستهای خود تصمیم می‌گیرند که به زائران تسهیلاتی ارائه کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی مخاطبان فارس با ثبت موضوع «برای اربعین به جای دلار، دینار به مردم پرداخت شود» و «رفع تبعیض در تخصیص ارز مسافرتی به زائران زمینی عتبات» خواستار پاسخ‌گویی مسئولان شدند./فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا