اجتماعی

افزایش رفاه روستانشینان در برنامه هفتم هدفگذاری شد/ لزوم تقویت سیاست‌های حمایتی دولت از کشاورزان

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهره‌گیری از نظرات فنی کشاورزان و زارعان در شوراها و مراجع تصمیم گیری دولت برای کارآمدی بخش کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش پیشران؛ علی کریمی فیروزجایی  با اشاره به اهمیت نقش بهره‌برداران بخش کشاورزی در اعتلای فعالیت های زراعی کشور، گفت: تصمیم سازی برای بخش کشاورزی بدون حضور کشاورزان و تولیدکنندگان فعال این بخش حلقه مفقوده سیاستگذاری این بخش محسوب می شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناکافی بودن سیاست های حمایتی دولت در قبال کشاورزان افزود: اقتصادی کردن تولیدات زراعی و باغی باید اولویت نخست سیاست های این بخش باشد.

عضو مجمع نمایندگان شمال کشور با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت نهاده های زراعی و کود و سم اظهار کرد: افزایش سرسام آور نهاده های زراعی در کنار سایر هزینه ها انگیزه های تولید کنندگان محصولات استراتژیک کشاورزی را کاهش داده است. حمایت دولت از تولیدکنندگان برنج قوام بخش امنیت ملی است.

کریمی فیروزجایی اضافه کرد: تدوین برنامه جامع توسعه بخش کشاورزی برای حل چالش های عمده این بخش ضرورت دارد.

وی با اشاره به تولید سالانه ۸.۵ میلیون تن محصولات زراعی و باغی در مازندران یادآورشد: زنجیره خدمات رسانی به کشاورزان بویژه در بعد بازاریابی و فروش محصولات نیازمند بررسی و تقویت است .

نماینده مردم بابل با انتقاد از کم توجهی به نقش اقتصادی کشاورزان در روند پیشرفت کشور افزود: اقتصادی کردن تولیدات کشاورزی موجب افزایش توان اقتصادی و شکوفایی روستاها ونیز جلوگیری از مهاجرت روستاییان خواهد شد.

وی ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه تکالیف ویژه ای برای افزایش سیاست های حمایتی دولت در قبال کشاورزان تصویب شده است. تحول در رویکرد فعالیت های مراکز خدمات کشاورزی باهدف همگرایی با زارعان و روستاییان ضرورت دارد.

کریمی فیروزجایی اظهار کرد: افزایش خدمات رسانی به روستانشینان باهدف تامین رفاه آنان ماموریت مهم وزارتخانه های کشور و جهاد کشاورزی در برنامه هفتم توسعه است./خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا