سیاسی

اقتصاد دانش بنیان در استان‌ها جدی دنبال شود

وزیر کشور گفت: اقتصاد دانش بنیان در هر استان به طور جدی دنبال شود.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ احمد وحیدی در اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران برتر در دانشگاه شهید بهشتی به اقدامات این وزارتخانه در حوزه پژوهش اشاره کرد وگفت: علاوه بر واگذاری ۱۰۱ ماموریت تحقیقاتی به ۵۰ دانشگاه کشور و تشکیل ۱۶۰ هیئت نخبگانی استانی برای پیگیری این ماموریت‌ها، ستاد اقتصاد دانش بنیان با محوریت استانداران نیز شکل گرفت تا اقتصاد دانش بنیان در هر استان به طور جدی دنبال شود

وی با بیان اینکه اشتغال دانش‌بنیان از موضوعاتی است که در سطح استان‌ها نیز دنبال می‌شود، افزود: زنجیره ارزش افزوده که در پژوهش اتفاق می‌افتد، در زنجیره ارزش راهبردی استان‌ها جای گرفته است و ۲ تا ۳ زنجیره ارزش راهبردی برای هر استان تعریف شده است.
وحیدی با اشاره به تعریف ۲۷ محصول خاص مورد نیاز وزارت کشور در حوزه‌های مختلف به ویژه در محور “شهر هوشمند” افزود: موضوعات اختصاصی در حوزه مدیریت پسماند، مدیریت بحران و حمل و نقل عمومی از جمله فناوری‌هایی است که باید پیگیری شود.
وزیر کشور به شاخص‌های ارزیابی استانداران اشاره کرد و توضیح داد: ۹ شاخص ارزیابی اقتصاد دانش بنیان، ملاک ارزیابی استانداران است و حمایت استانداران از فعالیت‌های پژوهشی از جمله موضوعاتی است که از استانداران و مسئولان وزارت کشور خواسته شده است.
وی به دیدگاه رهبری در مورد موضوع پژوهش اشاره کرد و گفت: ایشان یادآور شدند ما نباید در موضوعات علمی عقب بیفتیم و ضروری است جایگاه خود را حفظ کرده و توسعه دهیم.

وزیر کشور پژوهش را زیربنای هر توسعه و تحولی خواند و تاکید کرد: پرچم عزت ملی با جهاد علمی پژوهشگران و دانشمندان برافراشته خواهد شد.
/صداو سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا