اجتماعی

اقدام قوه قضائیه درباره منافقین یک عمل حقوق بشری است

دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی اقدام اخیر قوه قضائیه را درباره گروهک تروریستی منافقین تحسین برانگیز و یک اقدام حقوق بشری توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ دادگاه کیفری یک استان تهران به تازگی با انتشار یک آگهی عمومی که در روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر شده، از اعضای متواری «سازمان مجاهدین خلق» معروف به منافقین خواست وکیل قانونی خود را به این دادگاه معرفی کنند تا در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ای که برای آن‌ها تشکیل شده از این افراد دفاع کنند.

سکینه سادات پاد، دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ضمن اشاره به موضوع محاکمه اعضای متواری منافقین، گفت: وقتی محاکم جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه این امکان را فراهم می‌کند که افراد مذکور برای خود وکیل انتخاب کنند، این خود یک اقدام حقوق بشری است؛ چرا که یکی از حق‌های بشری، رویه‌ای و شکلی، حق دسترسی به وکیل است.

دستیار رئیس جمهور با اشاره به جنایات متعدد گروهک تروریستی منافقین علیه مردم ایران، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود جنایت‎های متعددی که منافقین علیه مردم و ملت ایران مرتکب شده‌اند، پایبند به این است که افراد حق دادرسی عادلانه را داشته باشند.

«پاد» با بیان اینکه ایران یک دادرسی عادلانه را برای منافقین پیش بینی می‌کند و می‌خواهد همه قواعد و قوانین این دادرسی عادلانه رعایت شود تا اعضای منافقین بتوانند برای خود وکیل هم انتخاب کنند، بیان کرد: این بهترین معرفی برای نظام قضایی ایران است، در حالی که منافقین از دیدگاه مردم جنایتکار هستند.

دستیار رئیس جمهور همچنین رویکرد قوه قضائیه درباره گروهک تروریستی منافقین را قابل تحسین توصیف کرد و گفت: این موضوع یک موفقیت و یک ارزش در نظام قضایی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران است.

وی در بخشی دیگر به روند محاکمه حمید نوری در سوئد که منافقین در این پرونده به عنوان مدعی ظاهر شدند، اظهار کرد: مدت زمان بازداشت انفرادی حمید نوری در سوئد یک رکورد محسوب می‌شود و بی‌سابقه است.

پاد روند محاکمه حمید نوری و عملکرد سیستم قضایی سوئد را تصویری واقعی از آنچه که کشور‌های غربی بر خلاف ادعا‌های خود در عمل انجام می‌دهند، توصیف کرد و توضیح داد: این عملکرد سوئد تصویری واقعی از ماهیت اصلی غربی‎‌‎‌‎هاست.

دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ضمن اشاره به این موضوع که غرب به لحاظ سندی ادعای بسیاری در زمینه قضایی و دادرسی‌ها دارد و آن‌ها مدعی هستند که نظام قضایی پیشرو داشته و به حقوق انسان‌ها احترام می‌گذارند، گفت: ما حمید نوری را سندی زنده می‌دانیم که سوئدی‌ها حتی اجازه دفاع منصفانه را به وی ندادند؛ سوئد دادرسی منصفانه را از حمید نوری سلب کرده و حتی فرصت کافی را برای دفاع نداده است و وی در بدترین شرایط در حبس قرار دارد./صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا