سیاسی

انتخابات تناسبی نیازمند نهادینه کردن احزاب است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: تا احزاب نهادینه نشود، نمی تواند در انتخابات تناسبی به گروه ها و احزاب سهمیه داد.

به گزارش خبر گزاری پیشران؛ سیدحمیدرضا کاظمی در خصوص تناسبی شدن انتخابات در حوزه انتخابیه تهران که در طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس آورده شده است، گفت: در زمان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان اصرار به تناسبی شدن انتخابات در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بودند، این پیشنهاد از سوی یکی از نمایندگان مطرح و صحن علنی با آن رای داد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجمع تشخیص مصلحت نظام بر روی موضوع تناسبی شدن انتخابات مجلس در تهران، ملاحظاتی دارند که هنوز در این مجمع تعیین تکلیف نشده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس مطرح کرد: نباید قانون برای کل کشور را معطل تعیین تکلیف در یک شهر کرد، از سوی دیگر تا احزاب نهادینه نشود نمی توان انتخابات تناسبی را داشته باشیم. چرا که در انتخابات تناسبی به جریان های سیاسی و احزاب سهمیه ای متناسب به رای آوری داده می شود که در کشور ما هنوز احزاب نهادینه نشده است./خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا