فرهنگی

انیمیشن ما ظرفیت رشد فراتر از ایران را دارد / چرخ صنعت این حوزه به گردش در می‌آید

مجید زین‌العابدین معتقد است جشنواره محرکی است برای این که هم مخاطب با فیلم‌ها آشنا شود و هم فیلم ساز بتواند نقاط قوت و ضعف تولیداتش را ارزیابی کند و براساس آن سینمای کودک و نوجوان رونق مضاعف بگیرد و با رونق آن قطعا چرخه این صنعت هم به گردش در می‌آید.

به گزارش پیشران؛ این روزها سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان در حال برگزاری است، جشنواره‌ای که پیش‌از برگزاری کمی حاشیه داشت از تغییر چند روزه زمان برگزاری جشنواره تا تغییر مدیریت اما در نهایت برگزار شد.
مجید زین‌العابدین، دبیر سی‌وپنجمین این جشنواره گفت:
خوشبختانه فیلم‌های انیمیشن سینمای ایران در چند سال گذشته همه پراقبال و پرمخاطب بودند حتی در اکران‌های خارج از ایران و بین المللی موفق ظاهر شدند و این نشان می‌دهد که صنعت انیمیشن ما ظرفیت رشد فراتر از ایران را دارد و در داخل کشور هم ذائقه، سلیقه و نیاز مخاطب را می‌شناسد و براساس آن می‌تواند تولید کند. ولی تعدادشان خیلی کم است.
او افزود: صنعت انیمیشن ما رو به گسترش و رو به جلو است. حتما الان در نقطه آرمانی قرار ندارد اما به سمت نقطه مطلوب در حال حرکت است. حالا هم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی عزم جدی وجود دارد که بنیاد ملی انیمیشن راه بیفتد برای آن که حمایت وسیع‌تری ازحوزه انیمیشن بشود و این را هم می‌دانم نهادهای مختلف دیگری در امر تولیدات کودک و نوجوان فعال هستند، تمرکز و حمایت جدی درحوزه تولید انیمیشن دارند و قطعا برنامه‌ها برای کم کردن این خلا در نظر گرفته شده است./خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا