اقتصادی

ایران نهمین تولیدکننده فولاد جهان شد

ایران در ژانویه 2024 با تولید 2.6 میلیون تن فولاد که نسبت به سال قبل بیش از 39 درصد افزایش یافته است، نهمین تولیدکننده فولاد جهان شد.

به گزارش خبرگزاری  پیشران؛ انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، تولید فولاد ایران در نخستین ماه سال ۲۰۲۴ برابر با دی ماه ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳۹.۳ درصدی به ۲.۶ میلیون تن رسیده است.به این ترتیب، ایران با یک پله ارتقای رتبه به جایگاه نهم بازگشته است.
ایران در سال گذشته میلادی ۳۱.۱۰۰ میلیون تن فولاد تولید کرده است که این رقم در سال ۲۰۲۲ برابر با ۳۰.۶ میلیون تن بوده است. به این ترتیب تولید فولاد ایران در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ نسبت به سال‌های قبل از آن به ترتیب ۸ و ۱.۸ درصد رشد داشته است.
 
ایران همچنین در میان ۱۰ تولیدکننده بزرگ فولاد جهان بیشترین رشد تولید را به خود اختصاص داده است.چین، هند و ژاپن، ۳ تولیدکننده نخست فولاد در جهان هستند و پس از آنها به ترتیب آمریکا، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، آلمان، ایران و برزیل قرار دارند.
۷۱ کشور تولیدکننده فولاد در جهان در نخستین ماه سال ۲۰۲۴ یعنی ماه ژانویه ۱۴۸.۱ میلیون تن فولاد تولید کرده‌اند که ۱.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر است.تولید فولاد چین، آمریکا، آلمان و برزیل کاهش یافته و تولید ۶ کشور دیگر بیشتر شده است./فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا