فرهنگی

این «عمو پورنگ» هم در صداوسیما جایی ندارد؟

به گزارش پیشران؛ در روزهای گذشته اعتراض داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) در صفحه شخصی‌اش به یک خواننده خارج‌نشین که ترانه‌ای مغایر با اخلاق را منتشر کرده است، سروصدای زیادی به وجود آورد و در شبکه‌های اجتماعی مورد حمایت کاربران فراوانی قرار گرفت.

عده‌ای حتی پا را از این فراتر گذاشتند و در شبکه‌های اجتماعی از آنچه که سکوت و بی‌عملی نهادهای رسمی فرهنگی درباره این دست محتوای ناسالم می‌خواندند، شکایت کردند و اعتراض این مجری را که البته تنها هنرمند مخالف این ترانه نیست، مهمترین کنش یک چهره فرهنگی داخلی نسبت به محتوای مسئله‌دار این ترانه دانستند.

حمایت کاربران شبکه‌های اجتماعی و اهالی فرهنگ از داریوش فرضیایی، در حالی است که او به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین هنرمندان حوزه کودک و نوجوان، چند صباحی است که حضور چندانی در رسانه ملی ندارد.

دی‌ماه ۱۴۰۰ آخرین سری برنامه‌های روتین عصرگاهی او با عنوان «کلبه عمو پورنگ» به پایان رسید و از آن زمان تاکنون گروه سازنده این برنامه که عناوینی دیگری را نیز به تولید و پخش رسانده بودند، دست به ساخت محصول جدیدی نزده‌اند. این برنامه البته اسفندماه ۱۴۰۰ با حواشی نیز مواجه شد؛ چراکه در بازپخش از شبکه دو سیما، ترانه‌های میان‌برنامه آن حذف شد! مسئله‌ای که اعتراض ملایم فرضیایی را نیز برانگیخت و این برنامه‌ساز کودک و نوجوان در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «من همه تلاشم رو برای شادی بچه‌ها و خانواده‌های محترم به کار گرفتم، چون می‌دونم تو این شرایط سخت فقط باید روحیه و امید و انگیزه به هم ببخشیم، اما چه کنم که عزیزان عرصه رو روزبه‌روز بر ما تنگ‌تر می‌کنند. ان‌شاالله که درست میشه.»

همزمان با پخش «کلبه عمو پورنگ»، کمپین‌هایی نیز برای ممنوعیت پخش آن از تلویزیون به علت آنچه پخش موسیقی و حرکات موزون عنوان می‌شد، به وجود آمد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا