اجتماعی

باقرزاده مطرح کرد؛ لزوم توجه دانش آموزان دختر به نقش مادر در جامعه

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: با اهمیتی که به مادران فعلی می‌دهیم باید توجه‌ای هم به دختران به ویژه متوسطه اول و دوم داشته باشیم که آینده‌ای روشن برای کشور فراهم کنند.

به گزارش پیشران، اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با این بیان که رویداد طرح ملی هوای مادری می‌تواند سرمنشا یک حرکت بزرگ در کشور باشد، گفت: امید است طرح ملی هوای مادری کاستی‌های موجود را در توانمندسازی مادران و ارتباط‌شان با کودکان جبران کرده تا مادر بتواند ارتباط مؤثری را با کودک خود داشته باشد که قطعاً تربیت به نحوه خوبش انجام خواهد شد.

وی گفت: تربیت وابستگی زیادی به موقعیت، شرایط، جنسیت متربی و فضای عمومی زندگی و کار مادر و فرزند دارد و بیش از هر چیز تهیه فضا و مکان برای این عزیزان دارای اهمیت است تا به آنها فرصت داده شود برای بیان تجارب‌شان و تصحیح احتمالاً اشتباهات و نواقصی که وجود دارد و آموختن تجربه‌های موفق دیگران.

باقرزاده با تاکید بر این نکته که مهمترین رکن تربیت خانواده است و در خانواده مهمترین رکن مادر است، افزود: توجه و بالا بردن اهمیت مادر به طور کلی اثر مستقیم و قطعی و فوری به فضای عمومی جامعه دارد، بنابراین توانمندسازی مادران با ارائه تجارب آنها به دیگران و با گفتمان سازی که در رسانه‌ها می‌تواند صورت پذیرد بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: از ۱۷ میلیون دانش آموز در کشور حدود ۸/۵ میلیون آن را جمعیت دخترها تشکیل می‌دهد، دختر خانم‌های که به زودی به عرصه جامعه پا می‌گذراند و باید رکن اصلی خانواده یعنی مادر بودن را به عهده بگیرند لذا با اهمیتی که به مادران فعلی در رویداد هوای مادری می‌دهیم می‌بایست توجه‌ای هم به دختران به ویژه متوسطه اول و دوم داشته باشیم که آینده‌ای روشن و سالمی را برای کشور فراهم کنند.

باقرزاده به امکانات موجود وزارت آموزش و پرورش برای همراهی بیشتر با رویداد ملی هوای مادری اشاره کرد و بیان داشت: با بحث‌های کارشناسی که صورت خواهد گرفت بخش‌های که معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در اختیار دارد همچون فضاهای پرورشی، دارالقرآن‌ها، اردوگاه‌ها، مراکز مشاوره و کانون فرهنگی و تربیت در صورت نیاز در اختیار این رویداد قرار داده خواهد شد.

/مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا