اخبارفناوری

بخش آنلاین دارک سولز تا بعد از عرضه‌ی الدن رینگ در دسترس نخواهد بود

بندای نامکو (Bandai Namco) اعلام کرد که سرورهای مجموعه دارک سولز تا بعد از عرضه بازی الدن رینگ (Elden Ring) بسته می‌شوند. این اتفاق هم به دلیل مشکلات گسترده‌ی ایجاد شده در این مدت است. این شرکت در یک بیانیه نوشت:

ما از طرفداران دارک سولز برای کمک به ما و ارائه پیشنهادهای مختلف تشکر می‌کنیم. ما توانستیم مشکل را شناسایی کنیم و در تلاش هستیم تا آن را برطرف کنیم. به همین دلیل تا زمان عرضه الدن رینگ به بررسی ادامه خواهیم داد. همینطور اینکه تمام مسائل امنیتی هم برای این مجموعه درست خواهد شد.

به دلیل زمان لازم برای اصلاح مشکلات، سرویس‌های آنلاین مجموعه دارک سولز روی کامپیوتر تا بعد از عرضه الدن رینگ در دسترس نخواهند بود. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا به سرعت این مشکل را برطرف کنیم و سیستم چند نفره را بازگردانیم.

سرورهای دارک سولز حدود ۳ هفته است که در دسترس نیست. به همین دلیل با توجه به این بیانیه بیش از ۱ ماه سرویس آنلاین دارک سولز در دسترس نخواهد بود. بندای نامکو مدت زیادی است که از مشکلات امنیتی بخش آنلاین مجموعه دارک سولز خبر دارد. در ماه ژانویه این شرکت بخش مبارزه بازیکن علیه بازیکن (PvP) مجموعه دارک سولز را از دسترس خارج کرد. مشکل هم اینجا بود که به دلیل نبود امنیت کافی برخی از افراد به کامپیوتر بازیکنان دسترسی پیدا می‌کردند.

برخی از گزارش‌ها اعلام می‌کنند که این مشکلات از سال ۲۰۲۰ وجود داشته‌اند. این نشان می‌دهد که بندای نامکو برای از بین بردن این مشکل دیر اقدام کرده است. تا الان حدود ۱۰۰ روش مختلف برای تقلب در این مجموعه وجود دارد. برخی هم به سیستم کاربران آسیب می‌زند.

حال طبق چیزی که اعلام شده بندای نامکو در حال کار روی یک سیستم ضد تقلب جدید روی الدن رینگ است. یکی از عواملی که باعث این عدم دسترسی شده هم کار بیشتر روی بخش آنلاین توسط بندای نامکو است.

بخش چند نفره یکی از جنبه‌های کلیدی در مجموعه‌ی دارک سولز و الدن رینگ است. به دلیل اینکه بسیاری از افراد به تنهایی نمی‌توانند این عناوین را تمام کنند. همچنین لذت بخش چند نفره بسیار بیشتر از تک نفره است. حال با توجه به مشکلات مهمی که پیش آمده بندای نامکو باید هرچه سریع‌تر مشکلات سری سولز را برطرف کند. از طرفی نباید بگذارد که این مشکلات در زمان عرضه در الدن رینگ وجود داشته باشند. چونکه عرضه الدن رینگ به شدت اهمیت داشته و افراد زیادی منتظر آن هستند.

الدن رینگ در تاریخ ۶ اسفند برای کنسول‌های نسل ۹ و ۸ به همراه کامپیوتر عرضه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا