اجتماعی

تاکید وزیر کار و رفاه بر لزوم توجه به دورکاری و کاهش ساعت کاری زنان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اهمیت خوشبینی و امیدآفرینی، زنان می‌توانند مهم‌ترین کانون امیدبخشی در خانواده باشند.

به گزارش پیشران؛ سیدصولت مرتضوی در دیدار و نشست هم‌اندیشی با مشاوران امور بانوان ستاد و سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش پررنگ بانوان در طول دوران دفاع مقدس و حضور ثمربخش آنان در پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارکرد: زنان با حماسه‌آفرینی‌های خود زبان گویای انقلاب بودند و با حضور اسلامی خود در ابعاد مختلف در برابر دشواری‌ها و شهادت‌ها، نه‌تنها پیروزی را رقم زدند، خود به قهرمان تبدیل شدند.

وی افزود: با توجه به این که خانواده کوچک‌ترین کانون اجتماعی محسوب می‌شود و با درنظر گرفتن نقش کلیدی زن در مدیریت عاطفی و انگیزشی خانواده، زنان نقش سازنده‌ای در امیدآفرینی می‌توانند داشته باشند.

مرتضوی، زن را تحکیم‌بخش کانون خانواده عنوان کرد و گفت: توانمندی زنان و مادران با توجه به قدرت عواطف و احساسات بالا و بهره‌مندی از روش محبت و تقویت انگیزه با امیدآفرینی، پیمودن راه را برای دیگر افراد خانواده سهل‌الوصول‌تر خواهد کرد، و با توجه به اهمیت خوشبینی و امیدآفرینی، زنان می‌توانند مهم‌ترین کانون امیدبخشی در خانواده باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: مشاوران بانوان مدیران باید نماد امیدآفرینی باشند و در جهت تقویت همدلی و ارتقای بهره‌وری نقش‌آفرینی کنند.

وی، مسئله‌یابی در حوزه بانوان را مهم عنوان کرد و افزود: افزایش نشاط در حوزه بانوان از قبیل برگزاری دوره‌ها و اردوهای تفریحی و آموزشی دنبال شود.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرتضوی همچنین بر لزوم توجه به معیشت بانوان، کاهش ساعت کاری در جهت ارتقای بهره‌وری، استفاده از دورکاری و بهره‌مندی از بانوان در سطوح مدیریتی تأکید کرد.

در ابتدای این نشست جمعی از مشاوران سازمان‌های تابعه دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود را با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در میان گذاشتند.

/ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا