سیاسی

تاکید وزیر کشور بر شناسایی نواقص الگو‌های مداخلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی

وزیر کشور در یکصد و شصتمین جلسه شورای اجتماعی کشور تاکید کرد: باید ضعف‌ها و نواقص الگو‌های مداخلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی شناسایی و بر طرف شود.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ احمد وحیدی در این نشست که با حضور رحیمی وزیر دادگستری، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و مرتضی آقا تهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با محوریت آسیب‌های اجتماعی و همچنین بررسی طرح و الگوی “مجتمع شوق زندگی” برگزار شد، بر اهمیت مسئله آسیب‌های اجتماعی و گستردگی آن تاکید کرد و گفت که موضوع آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان نادیده گرفت.

وزیر کشور با بیان اینکه “تلاش‌های صورت گرفته در حوزه آسیب‌های اجتماعی می‌توانست بسیار بهتر و موفقت آمیزتر باشد”، گفت: برای رسیدن به الگوی مناسب و نحوه مواجهه با آسیب ها، به کار مطالعاتی و بررسی‌های کارشناسی بیشتر نیاز است.

وی در ارتباط با طرح مجتمع‌های شوق زندگی تاکید کرد که برای این الگو ضرورت دارد یک شیوه نامه یا دستور العمل تدوین و متولی آن مشخص و نیز برای مراحل توسعه آن هم برنامه ریزی شود.

وحیدی، ضمن یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و دغدغه ایشان در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: باید دغدغه رهبری را با قدرت دنبال کنیم و جمع بندی تلاش‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته را به استحضار ایشان برسانیم.

در ادامه جلسه شورای اجتماعی کشور، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان هم ضمن تاکید بر اجتناب از ایجاد دستگاه‌های موازی، تصریح کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید با کار جمعی همراه باشد.

در این جلسه امین‌حسین رحیمی وزیر دادگستری نیز در توضیح طرح مجتمع شوق زندگی، گفت: این مجتمع نماد همکاری دولت و قوه قضاییه در رفع آسیب‌های اجتماعی است.

وی خواستار توسعه این مجتمع‌ها در سراسر کشور شد و پیشنهاد داد، سازمان بهزیستی متولی این مجتمع باشد و سایر دستگاه‌های با این نهاد همکاری کنند.

مجتمع شوق زندگی، الگوی جدیدی برای پوشش افراد آسیب دیده جامعه و حمایت از آنان بویژه کودکان است که اولین بار دادستانی مشهد راه اندازی کرد و اخیرا در چند شهر کشور این الگو به اجرا در آمده است. در این مجتمع‌ها همه نهاد‌های مرتبط از جمله بهزیستی، شهرداری، دادستانی به صورت یکجا به امور آسیب دیدگان رسیدگی می‌کنند./صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا