سیاسی

توصیه رئیسی به اعضای دولت برای رفع دغدغه دانشجویان

رئیس جمهور از اعضای دولت خواست که توجه به راهکار‌های ارائه شده دانشجویان برای حل مشکلات و خواسته‌های مطرح شده از طرف آنان را نیز در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ آقای رئیسی در نشست امروز یکشنبه هیئت دولت، ضمن تشکر و قدردانی صمیمانه از مردم شریف استان البرز، بابت استقبال و میزبانی گرم از کاروان دولت مردمی، تصریح کرد‌: ابراز لطف و محبت مردم به خدمتگزاران خود، مسئولیت دولتمردان را در توجه و رسیدگی بیشتر به امور آنان سنگین‌تر می‌کند.

رئیس جمهور، همچنین با یادآوری مسئولیت همه دستگاه‌های اجرایی برای اجرای سیاست‌ها و قوانین مصوب، به‌ویژه موضوعات مهمی مانند هوای پاک و جوانی جمعیت، حل این مسائل را نیازمند همکاری همه بخش‌ها دانست و از معاون اجرایی رئیس جمهور خواست برای هماهنگی دستگاه‌های اداری و اجرایی در این‌باره، کارهای لازم را انجام دهد.

آقای رئیسی، از اعضای دولت خواست در جریان حضور در دانشگاه‌ها علاوه بر تبیین مسائل، عملکرد‌ها و سیاست‌های دولت، توجه به راهکار‌های ارائه شده دانشجویان برای حل مشکلات و خواسته‌های مطرح شده از طرف آنان را نیز در دستور کار قرار دهند.

رئیسی جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود، اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه آتش‌بس در غزه را تأسف‌آور و سند دیگری از نقش مستقیم آمریکا در کشتار مردم غزه دانست و افزود: وقایع غزه، پرده نفاق از چهره آمریکا برداشت و چهره ظالمانه، ضد بشری و غیر انسانی دولت آمریکا را به جهانیان نشان داد.

آقای رئیسی در ادامه با بیان اینکه امروز همه دنیا ضرورت پایان یکجانبه‌گرایی در جهان را درک کرده‌اند، تصریح کرد: این بیداری ملت‌ها قطعا زمینه‌ساز تغییر اوضاع جهان، نوید دهنده پایان یکجانبه‌گرایی و حکمفرما شدن نظام عادلانه مبتنی بر چندجانبه‌گرایی در جهان خواهد بود.

پیش از سخنان رئیس جمهور، علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از تحویل ۴۰ دستگاه‌ اتوبوس برقی به ناوگان حمل و نقل شهری کرج و ۸۰ دستگاه تاکسی برقی به ناوگان حمل و نقل شهری تهران خبر داد که موجب صرفه‌جویی قابل توجه در مصرف سوخت خواهد شد.

دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز از تولید یک داروی خاص شیمی‌درمانی در کشور و پیوستن ایران به ۵ کشور تولید کننده این دارو در جهان خبر داد و افزود: تولید داروی تزریقی «سیکلوفُسفُماید» که به همت یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شد و به‌زودی روانه بازار خواهد شد، علاوه بر رفع نیاز ۴۰۰ هزار نوبت دارویی در کشور و صرفه‌جویی ۵میلیون دلاری ارز، کمک شایانی به متقاضیان این دارو که تا پیش از این مجبور به خرید نمونه خارجی آن با ۱۰ برابر قیمت بودند، خواهد کرد.
/صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا