سیاسی

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش: هیچ تهدیدی در مرزها متصور نیست

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش: هیچ تهدیدی در مرزها متصور نیست

به گزارش پیشران؛ جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هیچ تهدیدی در مرزها متصور نیست اما آمادگی ما روز به روز بیشتر از قبل است.

سرتیپ نوذر نعمتی، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به شرایط حال حاضر مرزهای کشور گفت: نیروهای مسلح از مرزبانی گرفته تا نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرزهای زمینی و در دریا نیز نیروی دریایی ارتش و سپاه و در مرزهای هوایی نیز سایر نیروهای که مسئولیت دارند، با هوشیاری و اقتدار کامل عمل حفاظت و حراست را انجام می‌دهند که این اقدامات امنیت مثال زدنی را برای کشور ما به ارمغان آورده است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: با ترکیبی از عناصر فیزیکی، غیرفیزیکی و ترکیبی از تجهیزات هوشمند و نیروی انسانی کنترل از مرزها را انجام می‌دهیم.
وی ادامه داد: در خصوص اینکه آیا با توجه به تهدیدات و تحرکاتی که دشمنان ملت ایران در آن سوی مرزها علیه ما دنبال می‌کنند و می‌تواند تهدیدی جدی برای ما باشد باید گفت که با توجه به میزان آمادگی نیروهای مسلح ما تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا و همچنین یکدلی و یکپارچگی ملت سرافراز ایران اسلامی، تهدید آن‌چنانی متصور نیستیم. البته آمادگی نیروهای مسلح ما باید هر روز بهتر از روزهای گذشته باشد و این اصل به خوبی در نیروهای مسلح ما حاکم است.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: در بخش‌هایی که نیروی زمینی در مرزها مستقر است، همان گونه که بارها از طریق مختلف اعلام شده است ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته و با روش‌های جدید مرزها را رصد می‌کنیم و در واقع با ترکیبی از عناصر فیزیکی، غیر فیزیکی و ترکیبی از تجهیزات هوشمند و نیروی انسانی کنترل از مرزها را انجام می‌دهیم. نیروهای مسلح از مرزبانی گرفته تا نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرزهای زمینی و در دریا نیز نیروی دریایی ارتش و سپاه و در مرزهای هوایی نیز سایر نیروهای که مسئولیت دارند، با هوشیاری و اقتدار کامل عمل حفاظت و حراست را انجام می‌دهند که این اقدامات امنیت مثال زدنی را برای کشور ما به ارمغان آورده است.
امیر نعمتی خاطر نشان کرد: همه تجهیزات مستقر در مرزها متناسب با نیازها به روز شده و حتی اگر بازدیدی از مرزها داشته باشید، مشاهده خواهید کرد که از سال گذشته تا امروز نیز این به روز رسانی انجام شده و همه این تجهیزات شبکه محور شده‌اند و تجهیزات هوشمند در مرزها قابلیت شبکه‌ای شدن دارند و متناسب با فناوری روز مرزهای کشور نیز تجهیز می‌شوند.
امیر نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید فرمانده نیروی زمینی ارتش از مرزهای غرب کشور و بازدید خود از مرزهای شرقی، گفت: وضعیت بسیاری خوبی بر مرزهای ایران اسلامی حاکم است و نیروهای مستقر در این مناطق کاملاً بر اوضاع تسلط دارند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ تهدیدی در مرزها متصور نیست اما آمادگی ما روز به روز بیشتر از قبل است، تصریح کرد: یکدلی و یکپارچگی ملت سرافراز ایران اسلامی یکی از عوامل اصلی امنیت در مرزهای کشور است. ما تجربه گرانقدر دفاع مقدس را داریم و دیدیم وقتی ارتش تا بن دندان مسلح رژیم بعث عراق با پشتیبانی بیش از ۳۰ کشور به ایران حمله کرد، همکاری و همراهی مردم شجاع و دلیر بود که توانستیم ارتش رژیم بعث عراق را که همه استکبار شرق و غرب از آن پشتیبانی می‌کرد را از میهن اسلامی بیرون کنیم و پیروز شویم.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: مردم و پشتیبانی آنها از نیروهای مسلح یکی از موئلفه های اصلی امنیت ملی است و ما خوشبختانه از این نعمت بزرگ برخوردار هستیم و در عرصه‌های مختلف این پشتیبانی و همراهی وجود داشته که دفاع مقدس نماد آن است./مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا