اجتماعی

جریمه ۳۱ میلیارد ریالی برای گرانفروشی مرغ/ محکومیت مشاور املاک متخلف

جریمه ۳۱ میلیارد ریالی برای گرانفروشی مرغ در مشهد، محکومیت مشاور املاک متخلف در تعزیرات حکومتی شیراز، تعزیر قاچاقچی سیگار در قشم و... از مهمترین اخبار تعزیرات در استان ها بود.

به گزارش پیشران؛ سعید فلاح مدیرکل تعزیرات حکومتی استان چهار محال و بختیاری گفت: پرونده قاچاق کالا شامل انواع اسپیکر، سشوار، ترازو دیجیتال، کفش و اجاق گاز به ارزش چهار میلیارد ریال در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان لردگان رسیدگی شد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان چهار محال و بختیاری افزود: شعبه با توجه به ارائه نکردن اسناد گمرکی، تخلف قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط کالا، متهمان را مجموعاً به پرداخت ۳۶ میلیارد و ۶۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

 

فلاح گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان پس از بررسی یک دستگاه خودرو کامیون انواع کالای قاچاق را کشف و گزارش این تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی لردگان ارسال کردند.

 

محکومیت قاچاقچی سوخت در مهریز

 

سیدمحمدمهدی مهاجریان مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد گفت: پرونده قاچاق ۲۵ هزار و ۳۰۰ لیتر نفتگاز به ارزش هشت میلیارد و ۷۲۲ میلیون ریال در شعبه اول بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات مهریز رسیدگی شد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد افزود: شعبه با توجه به مدارک موجود و اظهارات متهم، اتهام انتسابی را محرز و علاوه بر ضبط سوخت کشف شده، متهم را به پرداخت ۱۷میلیارد و ۴۴۵ میلیون ریال جزای نقدی معادل ۲ برابر ارزش ریالی تخلف محکوم کرد.

 

مهاجریان مقدم گفت: همچنین شعبه متهم را به پرداخت هشت میلیارد و ۷۲۲ میلیون ریال جریمه برای وسیله حامل سوخت و در مجموع به پرداخت ۲۶ میلیارد و ۱۶۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد افزود: ماموران نیروی انتظامی در محور یزد-کرمان از یک کامیون محموله سوخت قاچاق را کشف و پرونده این تخلف را برای بررسی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

جریمه ۳۱ میلیارد ریالی برای گرانفروشی مرغ در مشهد

 

طبق اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، سید مرتضی مدنی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: پرونده تخلف شرکت توزیع گوشت مرغ برای گرانفروشی به ارزش ۱۵ میلیارد و ۶۰۷ میلیون ریال در شعبه دوم بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان مشهد رسیدگی شد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزود: شعبه پس از بررسی پرونده و ارائه نکردن مدارک قانونی، تخلف انتسابی را محرز و متهم را به پرداخت ۳۱ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال معادل ۲ برابر میزان تخلف محکوم کرد.

 

مدنی گفت: بازرسان اداره صمت گزارش این تخلف را در بازرسی از شرکت توزیع گوشت مرغ برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی مشهد ارسال کردند.

 

محکومیت مشاور املاک متخلف در تعزیرات حکومتی شیراز

غلامرضا سالاری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: پرونده‌ تخلف گران فروشی یک واحد صنفی مشاور املاک پیرامون دریافت یک میلیارد و ۱۶۱ میلیون ریال اضافه بهای حق کمیسیون و رعایت نکردن مقررات صنفی در شعبه ششم بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان شیراز رسیدگی شد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: شعبه پس از بررسی پرونده و با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی، اتهام انتسابی را محرز و متهم را به پرداخت ۱۱ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریال جزای نقدی و همچنین پرداخت یک میلیارد و ۱۶۱ میلیون ریال در حق شاکی، محکوم کرد.

 

سالاری گفت: بازرسان اتاق اصناف استان، گزارش این تخلف را با ثبت شکایت شاکی خصوصی، دریافت و برای بررسی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

 

تعزیر قاچاقچی سیگار در قشم

کیومرث حسن پور مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان گفت: شعبه اول بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قشم به پرونده قاچاق ۲ میلیون و۹۰ هزار نخ سیگار به ارزش ۲۵ میلیارد و ۵۱۹ میلیون ریال رسیدگی کرد.

 

وی افزود: این شعبه پس از بررسی و با توجه به اقرار متهم ومدارک موجود در پرونده، علاوه بر ضبط کالا کشف شده، متهم را به پرداخت ۷۶ میلیارد و ۵۵۹ میلیون ریال جزای نقدی معادل سه برابر ارزش ریالی تخلف محکوم کرد.

 

حسن پور گفت: همچنین شعبه متهم را به پرداخت سه میلیارد و ۷۵۶ میلیون ریال جریمه نقدی برای وسیله حامل سوخت و در مجموع به پرداخت ۸۰ میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان افزود: ماموران پایگاه دریابانی قشم این محموله قاچاق را کشف، و پرونده این تخلف را برای بررسی به تعزیرات حکومتی قشم ارسال کرده بودند.

/ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا