اجتماعیاخبار

جزئیات جدید انعقاد قرارداد تأمین اجتماعی با داروخانه‌ها

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به ادعای در صف انتظار ماندن داروخانه‌های برای قرارداد با تأمین اجتماعی، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که برخی از این داروخانه‌ها در ارزیابی‌ها دچار مشکلاتی شده‌اند و تا زمانی این مسائل و مشکلات را حل نکنند ما نمی‌توانیم با آن‌ها قرارداد ببندیم.

به گزارش پیشران؛ میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به میزان طلب داروخانه‌ها از سازمان تأمین اجتماعی، اظهار کرد: ما در پرداخت طلب داروخانه‌ها به امروز به روز هستیم. تنها در پرداخت طلب دارویار عقب بودیم که دولت و سازمان برنامه و بودجه در ماه گذشته منابعی را اختصاص داد. به طور کلی تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری طلب داروخانه‌ها چه در سهم بیمه‌ای و چه دارویار را پرداخت کردیم و اسناد رسیدگی نشده خردادماه نیز به زودی رسیدگی و پرداخت خواهد شد.

وی درباره قرارداد با داروخانه‌ها نیز گفت: ادعایی شده بود که برخی از داروخانه‌هایی برای قرارداد با تأمین اجتماعی در صف انعقاد قرارداد هستند این در حالی است که بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در ما در مقایسه با برخی سازمان‌های بیمه‌گر شاهد رشد در انعقاد قرارداد‌ها بوده‌ایم به طوری که تاکنون با ۱۳ هزار داروخانه قرارداد بسته‌ایم.

موسوی ادامه داد: برخی داروخانه‌ها ادعا کرده‌اند که ۵ ماه است که در نوبت انعقاد قرارداد با تأمین اجتماعی هستند اما بررسی‌ها نشان داد که این داروخانه‌ها در ارزیابی‌ها دچار مشکلاتی شده‌اند و تا زمانی این مسائل و مشکلات را حل نکنند ما نمی‌توانیم با آن‌ها قرارداد ببندیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به طولانی شدن درخواست عقد قرارداد با برخی داروخانه‌ها، خاطرنشان کرد: پس از بررسی موضوع دستور دادم تا در مناطق کم برخوردار از داروخانه‌ها و مناطقی که تک داروخانه هستند عقد قرارداد تا نهایتاً یک هفته به طول بیانجامد اما سایر مناطقی که چندین داروخانه در یک خیابان و منطقه وجود دارد این روند در ظرف نهایتاً یک ماه صورت بگیرد.

وی افزود: قرار شد تا بخشی از این اقدامات به صورت سامانه‌ای و الکترونیکی انجام شود./فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا