اخبارفرهنگی

حجت‌الاسلام کرمی: ایجاد میزهای تخصصی در شبکه نخبگانی اساتید برای حل مشکلات کشور

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران از تشکیل میزهای تخصصی برای حل مسائل کشور در شبکه نخبگانی اساتید خبر داد.

به گزارش پیشران؛ حجت الاسلام محمدمهدی کرمی در آیین افتتاحیه شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران، این دانشگاه را نماد آموزش عالی کشور توصیف کرد و گفت: ما در مرکزی قرار داریم که به تعبیر مقام معظم رهبری مرکز تربیت قوه عاقله را بر عهده دارد و باید این مرکز در رفع مشکلات کشور نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به ایجاد شبکه نخبگانی اساتید جوان و با بیان اینکه در این شبکه اساتید کمتر از، ۴۰ سال حضور دارند، اظهار کرد: نشست های این نشست به صورت تعاملی برگزار می شود. این نشست ها در حوزه های علمی _ معرفتی خواهد بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه در نشست های اساتید نخبه جوان، استاد متکلم وحده نخواهد بود، ادامه داد: نشست های شبکه نخبگانی حالت هم اندیشی و کارگاهی دارد.

وی حل مسائل کشور با کمک اساتید نخبه را از ماموریت های شبکه نخبگانی دانست و گفت: در این راستا میزهای تخصصی ایجاد و از اساتید پیشکسوت و جوان برای حل این مسائل دعوت می شود و امیدواریم بنیاد ملی نخبگان نیز حمایت های لازم برای سامان بخشی به این میزها را داشته باشد.

کرمی بخش دیگری از نشست های شبکه نخبگانی را کرسی های آزاد اندیشی دانست که در آن نقش تمدن سازی دانشگاه ها مورو بحث قرار می گیرد.
/ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا