اجتماعی

حرفه‌ای شدن سربازی گامی مترقی در عرصه دفاعی کشور/ جایگاه سربازان در تامین امنیت کشور بی بدیل است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی حرفه‌ای شدن سربازی را گامی مترقی در عرصه دفاعی دانست و گفت:جایگاه سربازان در تامین امنیت و عرصه دفاعی کشور بی بدیل است و با حرفه‌ای کردن قانون سربازی می‌توان مهارت سربازان را تقویت و توامان رضایت عمومی را افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ محسن پیرهادی ضمن تبریک روز سرباز و قدردانی از نقش سربازان در حراست و حفاظت از امنیت و تمامیت ارضی کشور، گفت: اصلاح قانون نظام وظیفه عمومی و پیش رفتن به سمت حرفه‌ای شدن خدمت سربازی، ذیل برنامه پنج ساله توسعه هفتم گامی مفید و‌ مترقی در عرصه دفاعی -امنیتی کشور است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: جایگاه سربازان در تامین امنیت و عرصه دفاعی کشور بی بدیل است و با حرفه‌ای کردن قانون سربازی می‌توان مهارت سربازان را تقویت و توامان رضایت عمومی را افزایش داد.

نایب رییس کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه افزود: با توجه به وجود مطالبه عمومی برای به روز شدن قانون نظام وظیفه عمومی و بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق در جهت حرفه ای شدن خدمت سربازی پیش بینی می‌شود در روزهای آتی و در جریان بررسی جزییات برنامه هفتم؛ موضوع حرفه ای شدن سربازی با رای بالایی در صحن علنی مجلس تصویب شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم ذیل ماده ۱۰۲ این لایحه به بحث حرفه ای شدن نظام وظیفه عمومی و به تعبیر رسانه‌ای آن حرفه ای شدن خدمت سربازی ورود کرد و مصوبات خوبی در این زمینه داشت، ادامه داد: پاره وقت شدن و کاهش زمان خدمت، معافیت مشمولان دارای سه فرزند و بیشتر و معافیت مشمولان بالای ۳۵ سالِ دارای دو فرزند از خدمت سربازی، جایگزینی خدمت وظیفه با دیگر عضویت ها از جمله تکالیف نیروهای مسلح در طول زمان اجرای برنامه هفتم توسعه است.

پیرهادی در ادامه تاکید کرد: مصوبه‌ اصلاح دوره‌ خدمت نظام وظیفه پس از اخذ رای در صحن علنی مجلس برای تایید به شورای نگهبان ارجاع خواهد شد.

به گفته نماینده مردم تهران در صورت تصویب این مصوبه از سوی شورای نگهبان و قانون شدن آن، ستاد کل نیروی های مسلح موظف خواهد بود با هدف دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور ،استفاده بهینه از ظرفیت های ملی و ایجاد انگیزه لازم برای جوانان در انجام خدمت وظیفه و رشد و تعالی و توانمند سازی و افزایش مهارت های آنها نسبت به تدوین ساز و کار بهینه و استحکام بخشی نظام خدمت وظیفه عمومی نسبت به اصلاح مقررات ذیربط اقدام کند آن را به تصویب فرمانده کل قوا برساند./خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا