فرهنگی

حضور «معین» در ایران هیچ مشکلی ندارد/ طبق قوانین انجام می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است که حضور معین در ایران هیچ مسئله‌ای ندارد اما برای فعالیت او باید مراحل قانونی طی شود.

به گزارش پیشران؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه حیات دولت در پاسخ به پرسشی درباره احتمال حضور نصرالله معین نجف‌آبادی – خواننده قدیمی موسیقی، در ایران صحبت کرده است.

پرسشی که با وزیر فرهنگ در میان گذاشته می‌شود این است: «کسانی مانند معین اگر بخواهند به ایران برگردند، اجازه فعالیت دارند؟»

محمدمهدی اسماعیلی پاسخ می‌دهد: «اجازه فعالیت بحث دیگری است، حضورشان در ایران هیچ مشکلی ندارد. آن هم طبق قوانین انجام می‌شود. هر چه درباره هر فردی انجام می‌شود، در باره ایشان هم صادق است. قانون حاکم است.»

 

در روزهای گذشته و پس از حمله تروریستی به کرمان و شهادت تعداد زیادی از هموطنان‌مان، بسیاری از هنرمندان نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده و آن را به مردم ایران و کرمان تسلیت گفتند. البته که رسانه‌ها معاند هم بی‌کار نماندند؛ آنها حملات خود را آغاز کردند تا هنرمندانِ مطرحی که این جنایت را تسلیت گفتند را تحت فشار قرار دهند.

 

در این میان نصرالله معین نجف‌آبادی، خواننده ایرانی که پس از انقلاب به خارج از ایران کوچ کرد، جنایت تروریستی در کرمان را تسلیت گفت و این واکنش بسیار مورد توجه قرار گرفت. معین در صفحه شخصی‌اش نوشت: «کشتن مردم بیگناه تحت هیچ شرایطی و با هیچ مرام و انگیزه سیاسی یا مذهبی قابل توجیه نیست.»

بسیاری به معین حمله کردند؛ اما او از موضع خود عقب ننشست.

این خواننده‌ی محبوب در چند دهه گذشته، رویه‌ای ثابت و بی‌حاشیه را در پیش گرفته و همواره از تاثیرپذیری در مقابل رسانه‌های ایرانیِ خارج نشین پرهیز کرده است. معین در واقع نمونه‌ی یک هنرمند مستقل است که مسیر هنری خود را فارغ از هر ماجرای سیاسی در پیش گرفته است.

/سینما پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا