سیاسی

دستورات مهم رئیس جمهور برای تسهیل سفر زائران اربعین

آقای رئیسی به رئیس بانک مرکزی و وزیر راه و شهر سازی دستور داد: وام زیارت اربعین به صورت قرض الحسنه به زائران پرداخت شود و همچنین ضمن تعیین و اعلام فوری قیمت قطعی بلیت سفر زمینی و هوایی اربعین با دلالی در این زمینه برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت دولت، توصیه‌های رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران مبنی بر کار جهادی و خستگی ناپذیر با روحیه امیدوارانه را چراغ راه و نصب العین حرکت مسئولان دولت عنوان کرد وبا اشاره به خطر گرفتار شدن دولتمردان به آفت روزمرگی، حرکت جهادی برای تحقق رشد اقتصادی را مهمترین تکلیف مسئولان دولتی دانست.
رئیس جمهور برگزاری جلسات برای همکاری، همگرایی و ایجاد فهم مشترک میان مسئولان دستگاه‌ها را لازم دانست و به مسئولان دستگاه‌های دولتی توصیه کرد، با کاستن از برگزاری جلسات غیرضرور و تمرکز بر سامان دادن طرح‌ها و پروژه‌ها بر کار عملیاتی و اجرائی بدنبال تحقق اثرات جلسات در کار و معیشت مردم باشند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حواشی ایجاد شده در ارتباط با وام زیارت اربعین، به رئیس بانک مرکزی دستور داد این وام به صورت قرض الحسنه به زائران پرداخت شود.
آقای رئیسی همچنین با بیان اینکه زیارت اربعین مسئولان، خدمت‌رسانی و تسهیل این سفر برای زائرین حضرت اباعبدالحسین (ع) است، به وزیر راه و شهرسازی دستور داد ضمن تعیین و اعلام فوری قیمت قطعی بلیت سفر زمینی و هوایی اربعین با سوداگری و دلالی در این زمینه برخورد کند.
در جلسه امروز همچنین آقای دکتر آقامیری به عنوان استاندار قم از هیئت دولت رای اعتماد گرفت و از زحمات اقای شاهچراغی تشکر شد.
برقراری ارتباط وثیق با علما و مراجع عظام تقلید، خدمت‌گزاری به زائرین حرم مطهر حضرت معصومه (س) و تلاش مجدانه برای توسعه استان قم از جمله تاکیدات رئیس جمهور به استاندار جدید قم بود.
در این جلسه استاندار خوزستان نیز گزارشی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته برای توسعه استان خوزستان و پیگیری تصمیمات و اجرای مصوبات سفر‌های استانی هیئت دولت و همچنین نیازمندی‌های توسعه این استان ارائه کرد./صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا