سیاسی

رئیسی: صدور بیانیه محکومیت اهانت به قرآن کریم از سوی دولت سوئد به هیچ‌ وجه کافی نیست

رئیس‌جمهور در واکنش به هتک حرمت به ساحت قرآن کریم توسط کشور سوئد، گفت: صدور بیانیه محکومیت اهانت به قرآن کریم از سوی دولت سوئد به هیچ‌ وجه کافی نیست و این دولت باید عاملان این جنایت را به دست عدالت بسپارد.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ در جلسه عصر امروز شنبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه که با حضور رؤسای قوا برگزار شد، مواردی از محورهای اصلاحی سند ساختار بودجه کشور به بحث گذاشته شد.

نحوه تغییر در سقف عمومی بودجه، میزان اختیار سازمان برنامه و بودجه در تخصیص‌ها و چارچوب تعامل وزارت نفت با شرکت ملی نفت ایران و صندوق توسعه ملی از جمله محورهای مورد بحث در این جلسه بود.

رئیس‌جمهور در این جلسه همچنین با محکوم کردن رفتار دولت سوئد در برابر جنایت اهانت به کتاب آسمانی مسلمانان که مورد احترام و تکریم همه پیروان ادیان الهی است، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند این رویداد، حادثه‌ای توطئه‌آمیز و خطرآفرین است و پشتیبانی دولت سوئد از این عمل جنایتکارانه، به مثابه اتخاذ آرایش جنگی در برابر دنیای اسلام محسوب می‌شود.

رئیسی با اشاره به پایان یافتن متقابل مأموریت سفرای ایران و سوئد در دو کشور و دستور خود به وزارت امور خارجه برای ممنوعیت تبادل سفرای جدید اظهار کرد: صدور بیانیه محکومیت اهانت به قرآن کریم از سوی دولت سوئد به هیچ‌وجه کافی نیست و این دولت باید عاملین این جنایت را به دست عدالت بسپارد./فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا