سیاسی

رئیسی: همه امروز سپاه پاسداران را ملجاء و پناه خود می‌دانند

رئیس جمهور با بیان اینکه سپاه دو ویژگی اساسی دارد که باید به آن افتخار کرد: سرمایه معنوی و سرمایه اجتماعی، گفت:‌ شیعه، سنی، مسلمان و غیرمسلمان، همه امروز سپاه را ملجا می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ دومین روز از بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولین سپاه با سخنرانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی ریاست جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

رئیس جمهور در این مراسم در جمع فرماندهان و مسئولین سپاه با تسلیت ایام عزای سید و سالار شهیدان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم بویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: نیروهای مسلح و مجهز در دنیا بسیارند اما آنچه سپاه را از سایر نیروهای مسلح ممتاز می کند قدسیت سپاه است و این مهم بواسطه ارتباط این نهاد انقلابی با مرکز حاصل شده است.

رئیسی، ارتباط و اطاعت امر از نایب زمان (عج) را دیگر ویژگی ممتاز سپاه عنوان و تاکید کرد: سپاه علاوه بر جایگاه قدسی خود مبنی بر حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، عمل قدسی و مقدس دارد و شهدای والامقام ما نمونه های مجسم این عمل مقدس هستند.

وی سپاه را مولود بابرکت انقلاب اسلامی توصیف و تصریح کرد: این مولود مقدس تا به امروز ماموریتهای خطیری بر دوش داشته که مهم ترین آن‌ها حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی است.

رئیس جمهور سرمایه معنوی و اجتماعی را از عوامل برتری سپاه توصیف کرد و گفت: همه امروز سپاه را ملجأ و مأمن می دانند و حضور سپاه برای مردم اطمینان بخش و در منطقه امنیت بخش و امیدبخش است.

وی ادامه داد: حضور سپاه در تمامی عرصه ها امنیت ساز، آرامش بخش و امیدساز بوده و اگر اقدامات سپاه و مجاهدان غیور امت اسلامی برابر داعش نبود امروز تمام اروپا را داعش فراگرفته بود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: زندگی آرام امروز در اروپا مرهون مجاهدت های سپاه است اما متأسفانه آنها قهرمان مبارزه با تروریسم را ، ترور می کنند و سپاهی که در خط مقدم مبارزه با تروریسم است را تروریست معرفی می کنند! و این سوالی است که سازمانها بین المللی باید به آن پاسخ دهند.

رئیسی با بیان اینکه سایه جنگ از کشور با مجاهدت سپاه ، خون پاک شهدا و مدد الهی کنار رفت گفت: اگر امروز همگان ایران را قدرتمند و با عزت می شناسند این قدرت مرهون جانفشانی شهدا، مجاهدت نیروهای مسلح و ایستادگی مردم است؛ تولید قدرت در حوزه های مختلف اعم از نظامی، علمی، اقتصادی و مجاهدت در میدان مصونیت بخش بوده است.

وی، مجهز بودن امروز سپاه به قدرت مغز افزاری، نرم افزاری و سخت افزاری را شگرف و شایسته تحسین عنوان و تصریح کرد: در تمامی این عرصه ها بایستی همواره به روز و به هنگام کار کرد که این در دستور کار سپاه قرار دارد.

رئیس جمهور اهمیت جنگ شناختی و اداراکی را برابر با جنگ سخت عنوان و تصریح کرد: شناخت، تجهیز و اقدام به هنگام و در زمان مناسب در عرصه جنگ شناختی نیز توطئه های دشمن را خنثی می کند.

وی افزود: دشمنان تصور کردند با اغتشاشات می توانند به انقلاب اسلامی و نظام اسلامی ما آسیب بزنند غافل از اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز به درخت تناوری مبدل شده است، آنان پس از ناکامی برابر ایران اسلامی پیغام هایی را مبنی بر اشتباه در رفتار و موضع گیری های خود در ایام اغتشاشات را برای ما ارسال کردند.

رئیسی در ادامه تاکید کرد: سپاه با شعار «ما می توانیم» وارد میدان شده و این شعار در تمامی عرصه‌ها محقق شده و خودنمایی می کند و حضور این نیروی توانمند در کنار سایر نیروهای مسلح دشمنان را مأیوس کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به حضور سپاه در عرصه سازندگی نیز اظهار کرد: امروز نام سپاه با محرومیت زدایی عجین شده و مردم ایران این دو نام را همواره در کنار یکدیگر می شناسند و این سرمایه اجتماعی باید پاس داشته شود و بنده امروز از این بازوان پرتوان نظام اسلامی قدردانی می کنم.

وی، راهبرد دشمن را ایجاد یاس و ناامیدی و در تقابل با راهبرد امید آفرینی نظام اسلامی توصیف و تصریح کرد: امروز راه اندازی اردوهای راهیان پیشرفت در کنار اردوهای راهیان نور گامی موثر در راستای تبیین پیشرفت ها و توانمندیهای ایران اسلامی در دوران سخت ترین تحریم ها است.

رئیسی با بیان اینکه امنیت و اقتدار امروز مرهون اراده مجاهدانی است که جانانه برابر دشمن ایستاده‌اند، گفت: دولت خود را مکلف می داند با اراده ای محکم در مسیر رفع مشکلات گام برداشته و مسیر پیشرفت و شکوفایی را باقدرت دنبال کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: از ابتدای دولت هم حوزه رفع تحریم و هم خنثی سازی تحریم را دنبال کرد ه ایم ؛ در رفع تحریم ها دیپلماسی مقتدرانه و عزت مندانه را دنبال می کنیم و در حوزه خنثی سازی تحریم ها هم معتقدیم امروز از هر زمان دیگری قوی تریم و دشمن از هر زمان دیگر ضعیف‌تر است.

رئیسی در پایان تصریح کرد: امیدواریم این همکاری، همدلی و هم افزایی میان دولت، سپاه و نیروهای انقلابی در راستای امیدافزایی مردم و ناکام سازی دشمنان تداوم داشته باشد./فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا