اجتماعیاخبارفرهنگی

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور عنوان کرد؛ ضرورت تربیت نوجوانان با فرهنگ مسجدی

قم- رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: ما راهی نداریم مگر اینکه فرزندان را با فرهنگ مسجدی تربیت کنیم، فرهنگ مسجد فرهنگ پاکی،تلاش و مجاهدت است.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ حجت الاسلام و المسلمین کمال الدین خداداده رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز در اردوی توانمندسازی کادر نوجوان کانون‌های مساجد استان قم که در اردوگاه ملاصدرای کهک برگزار شد گفت: یکی از مباحث مهم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بحث تربیت است و برای اینکه بتواند نسل‌های آینده را تربیت کرده و به عنوان مؤمنین مجاهد انقلابی تحویل جامعه بدهد نقش ویژه ای دارد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: ما باید تلاش کنیم تا کادر نوجوان ما به عنوان جانشینان مدیران قدیمی تر در کانون‌ها تربیت شده و بتوانند کار را تحویل بگیرند و مسئولیت پذیر تربیت شوند.

وی با بیان اینکه توانمند سازی نوجوانان و آشنایی آنان با ساختارها و کار تشکیلاتی موضوع بسیار مهمی است تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، کار باید تشکیلاتی باشد. کار مسجد کار تشکیلاتی است و در واقع کار مسجدی تشکیلاتی‌ترین کاری است که در نظام توحیدی انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین خداداده با بیان اینکه همه علائم کار تشکیلاتی از نماز جماعت تا زمان‌های معین و مشخص آن، همیاری، همکاری و در همه ساحات مختلفی که مسجد دارد قابل مشاهده است افزود: وقتی قرار است یک شخص، مسجدی تربیت شود این فرد یک فرد تشکیلاتی است که به نظامی به نام نظام توحیدی وابسته است و این نظام توحیدی، او را برای لحظه‌های مهم و لحظاتی که انسان باید به انسان بودنش افتخار کند تربیت می‌کند.

وی ادامه داد: بنا بر این ما راهی نداریم مگر اینکه فرزندان را با فرهنگ مسجدی تربیت کنیم، فرهنگ مسجد فرهنگ پاکی و تلاش و مجاهدت است و در مسجد انزوا و تنبلی راهی ندارد، هرکسی که مسجدی شد تنبلی و انزوا را نمی بیند بلکه در مقابل، تلاش و کوشش را می بیند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: مساجد ما امروز نیازمند کادر نوجوان است تا مدیریت را یاد بگیرند و در آینده بتوانند مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه تشکیل و توانمندسازی کادر نوجوان که حجت الاسلام حیدری مدیر ستاد کانون‌های مساجد قم آغاز کرده اند قابل تقدیر است گفت: این حرکت از قم آغاز شده و استان‌های دیگر هم در حال پیوستن به این عملیات هستند تا مدیران کانون‌ها در سراسر کشور نوجوانان را جایگزین و جانشین خود در مساجد قرار دهند و دهه هشتادی و نودی های ما بتوانند این سنگر را با قدرت حفظ کنند و کار فرهنگی، هنری و تربیتی مسجد را بر دوش بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا