اجتماعیاخبار

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بازدید کرد

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و هیئت همراه از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بازدید به‌عمل آورده و در ادامه با رضوی زاده، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون زمینه‌های همکاری دو جانبه به گفت‌وگو پرداختند.

به گزارش پیشران؛ محمد کاظمی‌فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بازدید کرد.

در حاشیه بازدید رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسائل مربوط به همکاری دو نهاد در حوزه هوش مصنوعی، تست و تأیید تجهیزات الکترونیکی قوه قضاییه و همچنین ارائه راهکار و استفاده از ظرفیت پژوهشی موجود در پژوهشگاه جهت رفع نیاز‌های قوه قضایی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

محمد کاظمی‌فرد در این نشست، از زحمات و دستاورد‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه توسعه و ارتقای علوم و فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی تقدیر کرد و گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه همواره رویکرد همکاری با نهاد‌های پژوهشی و دانشگاه‌های کشور را داشته و ما نیازمند بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا با نگاه پژوهشی در زمینه ارائه خدمات به مراجعین، افزایش کارایی و کیفیت فعالیت‌های قضایی هستیم.

وی افزود: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، به عنوان مرجع مسئول برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت بر پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات قوه قضاییه، آماده همکاری با پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه‌های مورد نیاز و اولویت‌دار است.

در ادامه این دیدار رضوی زاده، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از حضور و توجه کاظمی‌فرد به فعالیت‌های این پژوهشگاه قدردانی کرد و گفت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌عنوان یکی از مراکز علمی و پژوهشی و بزرگترین مرکز پژوهشی فاوا در کشور، دارای توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالایی در زمینه تولید و انتقال دانش، ابتکار و نوآوری، طراحی و توسعه سیستم‌ها و شبکه‌های ارتباطی و اطلاعاتی، آزمایش و تأیید تجهیزات الکترونیکی و همچنین انجام پروژه‌های پژوهشی و مشاوره‌ای در حوزه فناوری‌های نوین است.

وی ادامه داد: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با توجه به رسالت و وظایف خود، همواره آماده همکاری و ارائه خدمات به قوه قضاییه و سایر نهاد‌های دولتی و خصوصی کشور در زمینه‌های مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

همچنین در این نشست روسای پژوهشکده‌ها و مراکز به ارائه دستاورد‌های پژوهشگاه در حوزه‌های فعالیت خود پرداخته و پیشنهاد‌هایی در خصوص زمینه‌های همکاری با قوه قضاییه مطرح کردند.

در پایان این دیدار، کاظمی‌فرد چندین طرح همکاری از جمله همکاری در حوزه هوش مصنوعی و خط و زبان فارسی، تست و تأیید تجهیزات الکترونیکی قوه قضاییه، بحث تبدیل پرونده‌های فیزیکی به پرونده‌های الکترونیکی و همچنین همکاری در حوزه امنیت سایبری را به‌عنوان شروع همکاری بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و قوه قضاییه مطرح کرد و قرار شد جزئیات این طرح‌ها در جلسات کارشناسی نهایی و اجرایی شود./میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا