سیاسی

رقابت یکی از عناصر مشارکت است/ باید به اراده مردم احترام بگذاریم

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز باید محکم باشیم و به اراده مردم احترام بگذاریم چرا که مردم ستون‌های انقلاب هستند.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در اولین همایش ۴ هزار نفری مجمع نیروهای انقلاب که در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت:
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هدف اصلی همایش مجمع بیداری نیروهای انقلاب، مشارکت و دوم وحدت جبهه انقلاب است و باید این وحدت مأموریت داشته باشد، گفت: مأموریت این همایش باید همدلی، کارآمدی و قدرت حل مسئله باشد.

قالیباف افزود: امروز یکی از مشکلات ما عدم حل مسئله به دلیل عدم وحدت، همدلی و انسجام است.

وی با بیان اینکه یکی از عناصر مشارکت رقابت است، گفت: هدف ما موضوع رقابت نیست و برای مشارکت، وحدت، همدلی، کارآمدی و قدرت حل مسئله کنار یکدیگر جمع شده‌ایم.

رئیس قوه مقننه با طرح این سوال که چالش اصلی مشارکت چیست، افزود: نباید رقابت در سهم خواهی داشته باشیم و باید یک چشم انداز روشن داشته باشیم.

وی افزود: امروز برای پیشرفت کشور نیازمند تحول هستیم.

قالیباف، در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تحولات فلسطین گفت: عظمت طوفان الاقصی استاندارد، تراز حرکت‌های سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی در سطح بین‌المللی منطقه‌ای و ملی همه را تغییر داد.

قالیباف که در مجمع بیداری نیروهای انقلاب سخن می‌گفت، افزود: هر تهدیدی را باید به قبل و بعد از این عملیات تقسیم کنیم. همانطور که رهبر انقلاب فرمودند هرگز این زخم‌ها قابل ترمیم نخواهد بود.

وی با بیان اینکه این رژیم در ۷۵ سال خود چه راهبرد و دکترینی داشته است، افزود: اسرائیل روزگاری ادعا می‌کرد هر جنبده‌ای هر اقدامی انجام دهد از لحاظ اطلاعاتی در سیطره من است و قدرت بازدارندگی دارم و در بیرون از سرزمینم با دشمنانم می‌جنگم و از گنبد آهنین می‌گفت اما خداوند اینگونه مقرر کرد که همه این‌ها باهم در مقابل رزمندگان اسلام و فلسطینیانی که مظلوم بودند اما به برکت انقلاب اسلامی عزت پیدا کردند، فرو ریخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز باید محکم باشیم و به اراده مردم احترام بگذاریم چرا که مردم ستون‌های انقلاب هستند.

قالیباف با بیان اینکه ایمان به سنت‌های الهی و حضور مردم در صحنه قطعاً قدرت آفرین است، گفت: سال گذشته و در همین زمان رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها می‌گفتند انقلاب اسلامی تا دو هفته آینده فرو خواهد پاشید اما امروز می‌بینیم اسرائیل به نابودی نزدیک است.

قالیباف با بیان اینکه در کشور آنطور که باید قدرت حل مساله نداریم، تصریح کرد: مخالف رقابت نیستم و یکی از عناصر مشارکت را رقابت می‌دانم اما امروز برای وحدت و همدلی جمع شده‌ایم؛ اشکالی ندارد در درون جبهه انقلاب رقابت داشته باشیم اما نه اختلاف. باید انسجام داشته باشیم.

رئیس مجلس که در همایش مبنا سخن می‌گفت با تاکید بر اینکه باید یک چشم انداز روشن برای پیشرفت کشور داشته باشیم، گفت: نسبت به گذشته قصد ندارم انتقاد کنم و هیچوقت هم از دولت‌های قبلی انتقاد نکرده‌ام بالاخره در ۴۵ سال گذشته قوه مجریه و مقننه دست جریانات مختلف بوده و باید تلاش کنیم تصویری درست توأم با باورپذیری از جریانات داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانونگذاری‌ها و سایر اقدامات تاکید کرد: نیازمند این هستیم که مردم تأثیر را ببینند و اثر اقدامات چه دولت و چه مجلس زمان‌بر است. باید مدیریت و برنامه ریزی کنیم و حل مساله را با برنامه هفتم پیش ببریم.

قالیباف با بیان اینکه جبهه انقلاب وظیفه دارد در هر شهرستان و استان هم افزایی ایجاد کند، تصریح کرد: باید سهم‌خواهی را حرام بدانیم؛ کسانی باید به مجلس راه یابند که دغدغه و توان حل مساله را داشته باشند زیرا کشور نیازمند تحول است.

وی خاطرنشان کرد: اگر قالیباف قصد سهم خواهی داشت در دوره قبل ظرفیت بیشتری وجود داشت. دغدغه‌ای جز حل مشکل مردم نداریم.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان و مسؤولان باید کارآمد، دلسوز و مؤثر باشند، اظهار داشت: مجلس باید با روحیه دوران دفاع مقدس کار کند که در این خصوص از مجلس یازدهم دفاع می‌کنم و باید برنامه هفتم را دقیق پیش ببریم و تحول ایجاد کنیم.

قالیباف عنوان کرد: پس از دوران دفاع مقدس، در همه مسؤولیت‌هایی که حضور داشتم به جوانان باور قلبی داشتم و همیشه دوست داشتم با جوانان کار کنم چون با همه وجودم ایمان دارم که این تحول باید به دست جوانان اتفاق بیفتد البته قدر باتجربه‌ها را نیز بشناسند و آنها را آئینه تمام نمای تجربه خود بدانند.

وی با بیان اینکه جوانان با علم و دانش و حرکت و بندگی خالصانه می‌توانند تحول ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: من شما جوانان را رهروان امام راحل و سربازان امام خامنه‌ای و خدمتگذاران صادق به مردم می‌دانم./مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا