اجتماعی

رونمایی از تاکسی‌های برقی پایتخت

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در مراسم رونمایی از تاکسی‌های برقی گفت: مهم‌ترین دغدغه شهر تهران آلودگی هوا و کمبود زیرساخت‌ها در حوزه حمل و نقل عمومی انبوه بر است.

به گزارش پیشران؛ خانم شادی مالکی با بیان اینکه تاکسی‌های برقی سهم ۱۸ درصدی در جا به جایی مسافر در تهران دارند، افزود: ترافیک ، مصرف سوخت و تاکسی‌های عمدتا فرسوده ، شهرداری را واداشت که به موضوع برقی سازی ورود کند.

وی تصریح کرد: با تدابیر شهردار تهران گام‌های رو به جلو در این حوزه برداشته شده و در دو سال گذشته در بحث نوسازی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

مالکی گفت: پرداخت تسهیلات ۸ درصدی با بازپرداخت ۶۰ ماهه از جمله این طرح‌ها بود و بیش از ۴ هزار دستگاه تاکسی از سال گذشته تا‌کنون در چرخه نوسازی قرار گرفته و تا پایان سال ۱۰۰۰ دستگاه دیگر نوسازی خواهد شد.

مالکی ادامه داد: جلوگیری از مصرف سوخت و کاهش موارد مصرفی مانند روغن موتور از دغدغه‌های جدی در حوزه محیط زیست است و با ورود تاکسی‌های برقی این مسایل برطرف خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی در پایان گفت: با انعقاد قرار داد‌هایی که با چین بسته شد ۲۵ هزار دستگاه تاکسی به مرور به شهر وارد خواهد شد. بزودی شاهد تغییر خدمت رسانی در این حوزه خواهیم بود.

/صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا