سیاسی

سرلشکر سلامی: از روایت پیشرفت‌های‌مان عقب مانده‌ایم؛ رسانه باید جبران کند

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز در برجسته‌ترین فراز تاریخ ایران قرار داریم، تأکید کرد: ما از بیان دستاوردها و پیشرفت‌های خود عقب مانده‌ایم و رسانه باید این عقب ماندگی را جبران کند.

به گزارش پیشران؛ سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت) در دومین روز از اختتامیه جشنواره جام رسانه امید با محوریت جهاد خدمت، جهاد تبیین و جهاد امید، ضمن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: رسانه سازنده افکار و آراء جامعه است، رسانه ها هستند که ادراکات و فضاهای ذهنی ما را نسبت به رخدادها و وقایع آشنا می‌کنند.

وی افزود: این رسانه ها هستند که واقعیت ها را از درون یک نقطه به یک سطح و حجمی از تصویر و انگاره ها تبدیل می‌کنند، این رسانه ها هستند که در عصری که دشمنان به تعبیر خودشان به دنبال کارسازی عقلانی هستند، بینایی سیاسی ایجاد می‌کنند.

فرمانده کل سپاه درباره عملیات «وعده صادق» گفت: این عملیات از دید ما یک عملیات محدود برای ضربه زدن به دو نقطه با استفاده از تعداد محدودی موشک و پهپاد بود با این هدف که یک رژیم خشن و بی‌عقل که جز منطق قدرت چیز دیگری را نمی‌شناسد، تنبیه شود.

سرلشکر سلامی با بیان این‌که رژیم صهیونیستی یک موجود موذی و آزاردهنده است، تصریح کرد: در عملیات «وعده صادق» قلب استکبار و مرکز ثقل انتقال اراده‌ی سیاسی به غرب را هدف گرفتیم، ما باید به این نقطه حمله می‌کردیم تا دشمن خود را آرام و فوران مستی او را خاموش کنیم.

رسانه می‌تواند در میدان نبرد، پیام‌آور امید باشد

وی با بیان اینکه در وعده صادق می‌دانستیم آرایشی که برابر ما قرار دارد جهانی است و گستره آن منطقه‌ای است، اظهار کرد: این آرایش شبیه به آنچه بود که در جنگ‌های جهانی رخ داده است. ما می‌دانستیم که یک ائتلاف علیه ما شکل خواهند داد و به میدان خواهند آمد اما تصمیمی که برای این اقدام گرفته شد از یک قلب متصل به وحی و صاحب یک حکمت و ژرف‌اندیشی و دشمن‌شناسی شکل گرفت که یک حرکت استثنایی در تاریخ از جهت دیگر بود.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: وسعت این تصمیم و شجاعتی که در آن بود و حکمتی که از آن پشتیبانی می‌کرد، پیامد بسیار قوی و گسترده‌ای دارد که این عملیات را به آینده متصل می‌کرد و این امر از رهبری انقلاب ما نشئت گرفت.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: رسانه سازنده کره تاثیر یک اقدام نقطه‌ای است تا نقاط به حجم بدل شوند. اهمیت رسانه هرگز از اهمیت کسی که در میدان است کمتر نیست. این را نه در وعده صادق که در بسیاری از رخدادهای جامعه خودمان تجربه کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه رسانه می‌تواند در میدان نبرد، پیام‌آور امید باشد، گفت: در جایی که دشمن به دنبال خاموش کردن شعله‌های امید در کشور ما با تلاشی در ابعادی جهانی است تا جامعه ایرانی از پیشرفت بازبماند، نیازمند شود و تحریم برای آنان همین نقطه تسلیم بود اما آنچه در واقعیت رخ داد با انتظارات دشمن ما همخوان نشد.

فرمانده کل سپاه گفت: من دانشجوی یک ترم پیش از انقلاب هستم، در آنجا مطالعات فراوان داشتیم اما همه این موارد برای کشور ما مفاهیمی روی کاغذ بود و حتی تجسم هندسی و فیزیکی از یک ماهواره نداشتیم. همه‌چیز در آن زمان تئوریک بود و بعد از مدتی از اذهان می‌گریخت. ما بودیم و نیازهایی که دیگران باید تأمین می‌کردند.

امروز در برجسته‌ترین فراز تاریخ ایران قرار داریم

سرلشکر سلامی بیان کرد: آنان از منابع مادی ما ارتزاق می‌کردند و پسماندها و ته‌مانده کار خود را با تفاخر به ما می‌فروختند، این واقعیت ایران پیش از انقلاب بود.

وی با تاکید بر اینکه امروز در برجسته‌ترین فراز تاریخ ایران قرار داریم و می‌توانیم بدون هراس پنجه در پنجه قدرت‌ها بیندازیم و اراده خود را بر آنان تحمیل کنیم، گفت: زمانی برای ما «ساخت ایران» یک آرزو بود. اخبار می‌گفت برای اولین‌بار در اروپا و آمریکا یک اتفاق رخ داده و جای ما در این اخبار خالی بود و فقط آن را ترجمه می‌کردیم اما هر روز در کشورمان از چند دستاورد ملی ارزشمند در خط فناوری‌های نوین خبر منتشر می‌شود.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: ما از بیان دستاوردها و پیشرفت‌های خود عقب مانده‌ایم و رسانه باید به این امر کمک کند.

سرلشکر سلامی، عنوان کرد: دشمن می‌خواهد این زیبایی و شکوه را از ما بگیرد و حداقل با تحریف کلام از موضع خود چشم‌ها را بر واقعیات ببندد و یک جهل را میان ما بیفکند. شب حمله وعده صادق، مردم از این رخداد شادی کردند؛ در حالی که در دیگر کشورها اغلب مردم شب انجام یک عملیات در ترس و واهمه قرار می‌گیرند. این کشوری است که از تهدیدات، فرصت می‌سازد.

وی تاکید کرد: ما بدون دشمن بزرگ و میدان تهدید رشد نمی‌کردیم، اگر تحریم اقتصادی جهانی نبود به این سطح از تولید و طراحی نمی‌رسیدیم. حرف دشمن این است که به ما می‌گویند صلاحیت داشتن دانش هسته‌ای و استفاده از آن ندارید و می‌گویند نباید موشک بسازیم، ما قطعاً این را نمی‌پذیریم و همین ما را وادار کرده هم بجنگیم، هم بسازیم و هم پیش برویم و امروز این اقدام سخت را عملی کردیم. ما باید دشمنان را با این واقعیات آشنا کنیم.

فرمانده کل سپاه گفت: ما اشتهای تحریک‌شده دشمن برای آسیب زدن به خودمان را کور می‌کنیم اما رسانه‌ها هم در این مسیر با ما همراه باشند، آنچه شما اهالی رسانه انجام می‌دهید قدرتمندتر از چیزی است که ما انجام می‌دهیم اما وقتی شما به ما اضافه می‌شوید قدرت ما جهانی می‌شود و تأثیر بی‌نظیر برجا می‌گذارد./فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا