اقتصادی

سهامداران حوصله کنند/ بورس تعطیل نمی‌شود

یک کارشناس اقتصاد کلان گفت: بازار سرمایه به وقایع و تحولات سیاسی واکنش نشان داده اما شرایط سیاسی و اقتصادی به گونه‌ای نیست که سراغ تعطیلی بورس برویم. در این شرایط بهتر است سهامداران درنگ و حوصله بیشتری نشان دهند.

به گزارش پیشران؛ بازار سرمایه در روزهای اخیر تحت تاثیر ریسک‌های غیراقتصادی با نوساناتی مواجه شد و کانال دو میلیون واحد را از دست داد. اگرچه در دو روز اخیر شاخص کل رشد کرد و امروز با افزایش بیش از ۲۰ هزار واحد به یک میلیون و ۹۸۱ هزار واحد رسید. به دنبال نوسانات روزهای اخیر مباحثی درباره تعطیلی بورس تهران مطرح شد که سخنگوی بازار سرمایه آن را منتفی دانست.

در این زمینه یک کارشناس اقتصادی به ایسنا گفت: تجربه نشان داده کشور و سیاست‌گذاران در سال‌های گذشته توانسته‌اند بحران‌ها را مدیریت کنند. در ماه‌های اخیر به دلیل گشایشی که در روابط خارجی و در بحث ارز شاهد بودیم، انتظارات تورمی در کشور فروکش کرد اما متناسب با کاهش انتظارات تورمی، سودهای بانکی کاهش نیافت.

حسین درودیان افزود: با وجود پایین بودن انتظارات تورمی نسبت به نرخ بهره، میل و رغبت به خرید سهام کاهش یافته و این امر موجب شده بازار نقدینگی کافی نداشته باشد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا