سیاسی

شورای نگهبان هیچ گاه به دنبال نگاه خاص سیاسی نبوده است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان هیچ گاه به دنبال نگاه خاص سیاسی نبوده است ودولت‌های برآمده از صندوق‌های رای نیز موید همین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیشران؛ طحان نظیف درجلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تصریح کرد: شورای نگهبان صرفا ناظر انتخابات است و هیچ وقت به دنبال نگاه خاص سیاسی نبوده است.

وی ادامه داد: مجالس هم به همین صورت بوده است، هیچ کدام از مجالس هم به لحاظ سیاسی هیچ وقت یکدست نبوده و از لحاظ سیاسی در دوره‌های مختلف، متفاوت بوده اند.

طحان نظیف در مورد نظارت بر انتخابات هم گفت: آنچه که مد نظر ما ست این است که فرد، شرایط را داشته باشد، ما افراد را بدون خواستگاه حزبی و سیاسی بررسی می‌کنیم. ماده ۳۱،۳۲،۳۳ قانون نیز در این مورد واضح و شفاف است.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه در سال ۹۸ حدود ۱۶ هزارنفر و امسال حدود ۲۵ هزار نفر در انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند افزود: ترکیب هیئت‌های اجرایی ربطی به شورای نگهبان ندارد و اکنون در بازه ۵۰ روزه‌ی هیئت‌های نظارت استان هستیم و بعد ازآن نوبت شورای نگهبان است.
طحان نظیف تاکید کرد: آنچه که مدنظر قانونگذار بوده، دفاع از حقوق داوطلبان است.

وی ادامه داد: ما همزمان با بحث انتخابات، مشغول بررسی برنامه هفتم هستیم. همچنین درگیر مصوبات عادی و روزانه مجلس شورای اسلامی نیز هستیم.

سخنگوی شورای نگهبان همجنین بابیان اینکه قانون اساسی آرزوی دیرینه مردم ایران بوده است افزود:دفاع از مظلوم، حق تعیین سرنوشت و بسباری دیگر از موارد که برگرفته شده از دین مبین اسلام هستند درآن دیده شده است.
طحان نظیف ادامه داد:فصل سوم قانون اساسی ما به عنوان فصل حقوق ملت، یکی از بخش های بسیار مهم و قابل افتخار است.
وی تصریح کرد: قانون اساسی تنها یک سرمایه ملی نیست، بلکه یک سرمایه برای جامعه انسانی است، یک متن نوشتاری نیست، بلکه یک مکتب تربیتی است و ویژگیهایی را برشمرده است که فردی در تراز شهید سلیمانی را می توان به عنوان الگو در این مورد مطرح کرد.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به اینکه دانشجوی انقلابی لحظه ای از قانون اساسی و بحثهای آن نبایدغافل شود تصریح کرد: محتوا و مطلوب قانون اساسی و آرمان بلندش ایجاد تمدن نوین ایرانی اسلامی است. وهیچ دستگاهی نباید خودش را جدا از قانون اساسی بداند
و هرآنچه که اتفاق می افتد، و تمام تصمیم گیری ها نیز با توجه به این قانون باید تصویب شود
/صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا