اجتماعیاخبار

صحرائی: توزیع شیر رایگان در مدارس در حال اجرایی شدن است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۶۰۰ هزار کلاس درس و مدیریت کلاس‌ها توسط حدود ۲۰۰۰ معلم در اوایل مهر تا آمدن معلم جدید، گفت: بدون تردید حال دانش آموز و کلاس خوب باشد، حال جامعه خوب خواهد بود.

به گزارش پیشران؛ رضا مراد صحرایی، صبح دوشنبه، هشتم آبان ماه در جمع صمیمی دانش آموزان برگزیده آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایران فرهنگی به عنوان ایران تاثیرگذار شناخته شده است، اظهار کرد: همه چیز خراب نیست و همه امکانات کم نیست؛ به عنوان معلم به شما توصیه می‌کنم که بهترین‌ها و بالاترین‌ها را در کشور ببینید چون ما مدارس، معلمان و دانش آموزانی داریم که در دنیا بی نظیر هستند و در هیچ جا همانندی ندارند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: روستاها و شهرهای کوچک در حال حاضر بیشتر از موارد دیگر مورد توجه است. باید نقاط قوت را دیده و نقاط ضعف را رفع کنیم؛ ما بعضی موارد را در گذشته از دست دادیم و باید تلاش کنیم تا موارد ضروری و حیاتی را احیا کنیم؛ به عنوان نمونه توزیع شیر رایگان در حال اجرایی شدن است.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده، خاطرنشان کرد: نزدیک دو هزار فضای ورزشی ساخته‌ایم و رشد ساخت خوب بوده؛ اما هنوز کمبود وجود دارد و مهم این است که در مسیر پیشرفت قرار گرفته‌ایم.

صحرایی در ادامه با تاکید بر اینکه مدرسه و معلم در نتایج کنکور دانش آموز باید موثر باشند، بیان کرد: امسال این موضوع با تاثیرگذاری نمرات نهایی در نتایج کنکور، عملی و باعث شد دانش آموزان مناطق محروم و روستایی آمار چشمگیری را در کسب رتبه‌های خوب کنکور کسب کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه رشد انسان‌های بزرگ با امید، پشتکار و ایمان رشد باید بهترین ملاک برای دانش آموزان باشد، اظهار کرد: وضعیت دانش آموزان المپیادی باید در مسیر قانون اصلاح شود و به زودی برنامه‌های این موضوع پیاده‌سازی می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی تاکید کرد: آموزش و پرورش با آنچه داشته خوب کار کرده و در صورت داشتن امکانات بیشتر، بهتر نیز خواهد بود و شما دانش آموزان نخبه از همین سیستم پرورش یافته‌اید و باید همراه آموزش و پرورش باشید./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا