اجتماعیاخبار

فرزند آوری سالم؛ اولویت خدمتی ماما در مراکز بهداشتی

مدیر گروه جوانی جمعیت، سلامت و خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: فرزند اوری سالم اولویت خدمتی ماما در مراکز بهداشتی است به نحوی که قبل از اقدام به فرزند آوری تا ۴٣ روز پس از تولد نوزاد را حمایت و پشتیبانی می کنند.

به گزارش پیشران؛ دکتر محمد احمدیان گفت؛ با اشاره به اینکه ماما مسئول مراقبت‌های بهداشتی بانوان و ارایه مشاوره‌های لازم قبل از بارداری هستند، خاطر نشان کرد: بانوانی که قصد بارداری دارند می‌توانند از خدمات مامایی مراکز بهداشتی بهره‌مند شوند و با اصلاح سبک زندگی مسیر فرزند آوری سالم را به بانوان آموزش می‌دهند.

وی با بیان اینکه علاوه براین پس از فرایند بارداری، مراقبت‌ها به صورت دوره‌ای برای مادران باردار در نظر گرفته می‌شود، گفت: مراقبت‌های دوره‌ای برای مادران باردار که آیتم‌های خطر مانند دیابت، پر فشاری خون و… دارند بیش از سایرین است تا فرایند حاملگی برای این مادران نیز به خوبی انجام شود.

دکتر احمدیان با اشاره به اینکه نزدیک به زمان زایمان نیز آموزش‌هایی در خصوص زایمان ایمن و کم درد به مادران ارایه می‌شود، گفت: روش‌های دارویی و غیر دارویی کاهش درد زایمان به مادران باردار آموزش داده می‌شود به نحوی که مادر باردار در زایمان اول، دردی را متناسب با چندمین زایمان تحمل می‌کند و این فرآیند به خوبی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: خدمات مراقبتی برای مادران تا ۴۳ روز پس از زایمان ادامه دارد و هر مشکلی در این خصوص به خوبی رسیدگی می‌شود.

مدیر گروه جوانی جمعیت، سلامت و خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ۸۶۴ ماما در ۴۸۰ واحد بهداشتی به مادران باردار و بانوان خدمت‌رسانی می‌کنند، عنوان کرد: مراقبت‌های دوره‌ای بانوان نیز از جمله خدماتی است که ماما برعهده دارد تا در صورت بروز مشکل، درمان به موقع آغاز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا