سیاسی

فلاحی: حفاظت از کرامت زنان یعنی زدودن تبعیض علیه زنان در عرصه‌های مختلف

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که دختران نجیب سرزمینم که بدون امکانات در برابر آنانی که در ازدحام دلار غرق هستند، قرار می‌گیرند و سکوهای افتخار جهانی را فتح می‌کنند، رها نشوند.

به گزارش پیشران؛ سارا فلاحی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: در عصری که اکثر مردان مدینه به ضرب خدعه زر و زور و تزویر از پای افتاده بودند، حضرت زهرا ( س) شولای قیام بر دوش انداخت و از کیان اسلام و ولایت دفاع کرد. امروز هم امام جامعه مانند همیشه به میدان آمد و دیوارهای ذهنی و فکری بسته و منجمد مقابل زنان را فروریخت و شایستگی را ملاک حضور در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی عنوان کرد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: در اسلام جنسیت مطرح نیست و خطاب خداوند در قرآن به روح انسان است و روح انسان نیز نه مونث است نه مذکر بلکه مجرد است. در اسلام حفاظت از کرامت انسان‌ها مهم است، حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که ما زنان بدسرپرست و خودسرپرست را که در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی هستند، رها نکنیم.

 

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که دختران نجیب سرزمینم که بدون امکانات در برابر آنانی که در ازدحام دلار غرق هستند، قرار می‌گیرند و سکوهای افتخار جهانی را فتح می‌کنند، رها نشوند. حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که مادران، همسران، دختران و خواهران شهدا، جانبازان و آزادگان در ازدحام ناملایمتی قرار نگیرند، حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از تبعیض و نابرابری علیه زنان زدوده شود.

 

وی در ادامه تاکید کرد: حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که زنانی را که مدیران خانواده هستند بر اساس ارزش‌ها و شاخص‌های اسلامی مورد توجه قرار دهیم، حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که عملا زنان را مظهر شرافت جامعه بدانیم و صرفا در تریبون‌ها آنها را مورد توجه قرار ندهیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که در فضاهایی که بسیاری از مسئولین بی‌مسئولیت مسیرها را به روی زنان بسته‌اند، این مسیرهای بسته را باز کنیم، تاکید کرد: حفاظت از کرامت زنان یعنی آن که بر اساس شاخص‌ها و ارزش‌های اسلامی در مورد زنان قضاوت کنیم و بپذیریم که زنان مظهر صلاح جامعه هستند و اگر آنها در امنیت و آرامش باشند جامعه در امنیت و رفاه خواهد بود. حفاظت یعنی آن که زنان را به عنوان مظاهر شرافت و حیثیت جامعه جهانی، جامعه اسلامی و جامعه ملی خود باور داشته باشیم.

/ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا