ورزشی

لحظه به لحظه با بازی‌های پاراآسیایی| تیرهای طلایی منشازاده و برنزی شدن گلبال و بسکتبال با ویلپچر

پنجمین روز از بازی‌های پاراآسیایی هانگژو از صبح امروز جمعه با ادامه درخشش نمایندگان کشورمان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ پنجمین روز از چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی از صبح امروز جمعه آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف رقیبان خود رفتند که نتایج آنها به شرح زیر است:

سامان پاکباز طلایی شد
سامان پاکباز از ایران موفق به کسب مدال طلا در ماده پرتاب وزنه کلاس F ۱۲ بازی های پاراآسیایی هانگژو شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی به هانگژو، پاکباز با پرتاب ۱۶ متر و ۱۵ سانتیمتر به این عنوان دست پیدا کرد. مدال نقره به نماینده ازبکستان با پرتاب ۱۵.۳۷ متر رسید و علی شمشیری از ایران در این ماده با پرتابی به میزان ۱۴.۱۴ متر به مدال برنز رسید. در این ماده چهار ورزشکار به رقابت با یکدیگر پرداختند.

مدال نقره برای تیم والیبال نشسته بانوان ایران
در روز پایانی مسابقات والیبال نشسته در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ، صبح امروز تیم بانوان ایران مقابل تایلند به میدان رفت و با پیروزی ۳ بر صفر مقابل این حریف ، به مقام نایب قهرمانی و مدال نقره در بازی‌ها رسید.

تیم کشورمان در این رقابت با نتایج ۲۵ بر ۱۱، ۲۵ بر ۱۰ و ۲۵ بر ۷ از سد تایلند گذشت و مدال نقره را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

مسابقات والیبال نشسته بانوان با حضور ایران ، کره جنوبی ، ژاپن ، چین، تایلند و مغولستان به صورت دوره‌ای برگزار شد و تیم ایران با ۴ برد و تنها یک شکست مقابل چین ، با ۱۲ امتیاز در رده دوم ایستاد.

عرفان بُندری در پرتاب نیزه طلا گرفت
عرفان بُندری از ایران در ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۴ موفق به کسب مدال طلای چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی شد.

بُندری با پرتابی به میزان ۲۸ متر و ۲۸ سانتیمتر به مدال طلا دست پیدا کرد.

این دومین مدال طلای کاروان ایران در روز جمعه به حساب می آید. پیش از این سامان پاکباز در پرتاب وزنه به مدال طلا دست یافته بود.

دو مدال نقره و برنز برای دوندگان دو ۴۰۰ متر
وحید علی نجیمی و امید ظریف به مدال های نقره و برنز دوی ۴۰۰ متر ماده T۱۳ چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی رسیدند.

علی نجیمی با زمان ۵۰/۰۳ ثانیه به عنوان نفر دوم از خط پایان گذشت. ظریف نیز با ۵۰/۷۹ سوم شد.
“جاکارین دامونی” از تایلند با زمان ۴۹/۵۱ به مدال طلا رسید.

طلای ارزشمند غریب شاهی با رکوردشکنی/ رضی به مدال برنز رسید
در روز پنجم از چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی هانگژو و در رقابت های پاراوزنه برداری، در وزن ۱۰۷ کیلوگرم، علی اکبر غریب شاهی و سامان رضی به روی تخته رفتند که سهم این ۲ وزنه بردار کشورمان یک مدال طلا برای غریب شاهی همراه با رکورد شکنی و یک مدال برنز برای رضی بود.

غریب شاهی موفق شد در اولین حرکت وزنه ۲۴۳ کیلوگرم را مهار کند. در حرکت دوم، وی وزنه ۲۴۷ کیلوگرم را نتوانست مهار کند
در حرکت سوم غریب شاهی وزنه ۲۵۱ کیلوگرم را درخواست داد و موفق به مهار هم شد تا به مدال طلا برسد و رکورد بازی های پاراآسیایی را بشکند.

سامان رضی نیز وزنه ۲۲۰ را در حرکت اول ثبت کرد. وی در حرکت دوم وزنه ۲۲۵ را ثبت کرد. رضی در حرکت سوم وزنه ۲۳۵ کیلوگرم را مهار کرد و موفق به کسب مدال برنز شد.

بسکتبال با ویلچر آقایان با پیروزی بر چین سوم شد
تیم ملی مردان بسکتبال با ویلچر ایران که در نیمه نهایی جدالی نزدیک و پایاپای را به ژاپن واگذار کرد تا در عین شایستگی از حضور در فینال باز بماند، صبح امروز در دیدار رده بندی برابر چین میزبان صف آرایی کرد.

این مسابقه در پایان با نتیجه ۷۹-۳۵ به اتمام رسید تا ایران مثل دور مقدماتی یک بار دیگر با اقتدار میزبان را مغلوب کند. در دور مقدماتی تیم کشورمان چین را با نتیجه ۷۲-۴۲ شکست داده بود.

پایان کار گلبال مردان ایران با مدال برنز
تیم ملی گلبال مردان ایران صبح امروز در دیدار رده‌بندی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برابر کره جنوبی با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز شدند و به مدال برنز دست یافتند. تیم ایران پیش از این در مرحله گروهی مقابل ژاپن شکست خورده اما برابر عراق و قطر به پیروزی رسیده و راهی نیمه نهایی شده بود. آنها در نیمه نهایی با پذیرش شکست مقابل چین میزبان از رسیدن به فینال بازمانده بودند.

تیم ملی گلبال مردان ایران با ترکیب خلیل شهریاری نسب، میلاد سوری، مهدی عباسی، مصطفی شهبازی، حسن جعفری و نعمت سرافراز در این بازی ها حضور دارد.

بهمن دوستی به عنوان سرمربی، محمد کرم کولیوند مربی و محمدرضا مظلومی سرپرستی تیم را برعهده دارند.گلبال ایران در دور پیشین بازی های پاراآسیایی موفق به کسب عنوان قهرمانی و نشان طلا شده بود.

علی سینا منشازاده به مدال طلا پاراتیراندازی با کمان رسید
ملی پوش پاراتیراندازی با کمان ایران به مدال طلای مسابقات کامپوند این رشته در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی دست یافت.

دیدار فینال رقابتهای تیراندازی با کمان چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی در بخش کامپوند امروز جمعه در سایت تیراندازی مجموعه ورزشی فویانگ شهر هانگژو برگزار شد و طی آن علی سینا منشازاده به مصاف حریفی از هند رفت.

در پایان این مسابقه که مثل دو دیدار گذشته این ملی پوش ایران بسیار نزدیک و مهیج دنبال شد، کار دو ورزشکار پس از تساوی در عدد ۱۴۴ به تیر طلایی کشیده شد که طی آن منشازاده از حریفش بهتر عمل کرد و با زدن تیر ۱۰ امتیازی برنده این مسابقه شد و مدال طلا را بر گردن آویخت./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا