سیاسی

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمانت اجرایی دارد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همه مصوباتی که در شورا به تصویب می‌رسد، ضمانت اجرایی دارد و دستگاه‌ها موظفند که آن‌ها را اجرا کنند.

به گزارش پیشران؛ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: همه مصوباتی که در شورا به تصویب می‌رسد، ضمانت اجرایی دارد. دستگاه‌ها موظفند که آن‌ها را اجرا کنند و مرکز رصد، برنامه‌ریزی و ارزیابی در دبیرخانه شورا، همه مصوبات حال و گذشته را رصد و ارزیابی می‌کند؛ دستگاه‌ها نیز درباره عملکرد خود، ناظر به مصوباتی که باید انجام دهند، گزارش می‌دهند.
خسروپناه، همچنین درباره نشست ۸۹۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات آن، گفت: وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، درباره جشنواره فجر انقلاب اسلامی و نمایشگاه بسیار ارزشمند در حوزه اسباب‌بازی، گزارش‌هایی ارائه کردند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: جشنواره فجر انقلاب اسلامی، از جمله جشنواره‌های فیلم، تأتر، موسیقی و کتاب سال، همراه با حضور پرشور مردم بود و محتوای انقلابی و مشارکتی که نخبگان در تولید این آثار هنری داشتند و جذابیت آن‌ها موجب استقبال مردم شد.
خسروپناه اظهار داشت: گزارش نمایشگاه پرشوری که اسباب‌بازی ایرانی، همراه با تقویت هویت ملی، محلی و مذهبی را معرفی می‌کرد نیز در صحن شورا ارائه شد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مصوبات مهم در این نشست شورا، عبارت بود از اعطای فرصت فراگیر یادگیری زبان فارسی به دانشجویان بین‌المللی، همزمان با تحصیل در ایران، ماده واحده راه‌اندازی شهر جهانی نوآوری و فناوری نرم و صنایع خلاق و فرهنگی کشور، سند ملی ترویج خواندن و مطالعه مفید و اساسنامه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی آموزش کشور که ماده واحده آن، مصوب شده بود و اساسنامه آن در این نشست با اصلاحاتی به تصویب رسید./ صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا