سیاسی

مصوبه مجلس برای حمایت از تولید و اشتغال پایدار؛ از افزایش سرمایه گذاری تا حمایت از اشتغال های خرد

نمایندگان مجلس ساز و کار حمایت از تولید و اشتغال پایدار با استفاده از روش هایی از جمله افزایش سرمایه گذاری و حمایت از اشتغال های خرد را مصوب کردند.

به گزارش پیشران؛ نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۳ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، با صدر تبصره (۲) و ردیف های (۱)، (۲) و (۳) بند (ب) این تبصره موافقت کردند.

در صدر تبصره (۲) این لایحه آمده است: به ‌منظور حمایت از تولید و اشتغال پایدار و رشد تولید ملی از روشهای مختلف از جمله افزایش سرمایه‌گذاری، ارتقای بهره‌وری، تکمیل طرحهای تولیدی نیمه‌تمام و احیای واحدهای تولیدی راکد، بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی، استفاده از ظرفیت‌های خالی بنگاههای تولیدی، کمک به اشتغال‌های حاصل از ایجاد کسب‌و‌کارهای خرد، خانگی و کارگاههای خرد و کوچک با اولویت مناطق محروم و روستایی و مطالعات منظومه های روستایی و تکمیل زنجیره ارزش تولید، منابع مالی موضوع این تبصره با تأکید بر یکپارچه‌سازی حمایت‌های دولت و بسط عدالت سرزمینی در راستای رشد و پیشرفت استان‌های کشور و سند راهبرد ملی پیشرفت صنعتی با اولویت طرحهای تولیدی مبتنی بر دانش‌بنیان و پیشران به‌شرح زیر تأمین و اختصاص می‌یابد.

همچنین براساس ردیف (۱) بند (ب) این تبصره؛ تا سی‌درصد(۳۰%) منابع مالی اجزای (۱) و (۲) بند «الف» این تبصره جهت پرداخت تسهیلات به برنامه‌های حمایت از تولید و اشتغال در سطح ملی بر اساس برنامه پیشنهادی دستگاههای اجرائی اختصاص می‌یابد.

در ردیف۲ بند (ب) این تبصره نیز آمده است: حداقل هفتاد درصد(۷۰%) منابع مالی اجزای (۱) و (۲) بند «الف» این تبصره جهت پرداخت تسهیلات به برنامه‌های حمایت از تولید و اشتغال در سطح استانی با تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اختصاص می‌یابد. منابع اجزای (۶) و (۷) بند «الف» این تبصره مختص استان ذی‌ربط است. ‌‌‌‌‌‌‌

بر اساس ردیف ۳ بند (ب) این تبصره؛ معادل پانصد هزارمیلیارد (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از تسهیلات موضوع جزء (۸) بند «الف» این تبصره به طور مساوی در اختیار هیأت أمنای حسابهای استانی پیشرفت و عدالت قرار خواهد گرفت./خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا