اقتصادی

معاون مسکن و شهرسازی تهران: ۵۰۰۰ واحد مشاور املاک پلمب شد

معاون مسکن و شهرسازی تهران گفت: ۵ هزار واحد مشاور املاک غیر قانونی در تهران پلمب شد و متخلفان ۹۰۰ میلیارد تومان جرایم تعزیراتی پرداخت کردند.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ عبدالرضا غفوری معاون مسکن و شهرسازی تهران در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد گفت: طی بازرسی‌های به عمل آمده توسط کارگروه شناسایی واحدهای مشاور املاک، قریب بر ۲۸ هزار واحد فعال شناسایی شد که از این تعداد ۵ هزار واحد متخلف از چرخه فعالیت خارج شدند.

وی افزود: کارگروه شناسایی مشاوران املاک متشکل از وزارت راه و شهر سازی، نماینده دادستان و تعزیرات حکومتی است که تاکنون بیش از ۱۳ هزار بازدید از واحدهای مذکور انجام داده‌اند.

عبدالرضا غفوری معاون مسکن و شهرسازی تهران با اشاره برنامه ریزی وزارت راه و شهر سازی برای صدور ۲۴۵ هزار پروانه ساختمانی در استان تهران گفت: تاکنون بالغ بر ۸۵ هزار واحد پروژه کاری شروع به فعالیت کردند و ۴۴ هزار پروانه نیز برای محلات بافت فرسوده صادر گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده برای کنترل قیمت مسکن و تأمین نیازهای استان تهران مقرر شده است که از سال ۱۴۰۰ به مدت ۴ سال ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در استان تهران تولید و ترمیم شود.

وی ادامه داد: مطابق با مصوبه متفکرانه شورای عالی شهر سازی و معماری به منظور جلوگیری از احتکار زمین کلیه پروانه‌های ساختمان سازی که تغییر کاربری داده‌اند، در صورت عدم ساخت و ساز در مدت زمان تعیینی باطل خواهد شد و تغییر کاربری نیز به حالت اولیه بازخواهد گشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا