اجتماعی

میزان سوختگی در ایران۸ برابر میانگین جهانی است

عضو شورای شهر تهران بر لزوم آموزش شهروندان تهرانی در مورد سوختگی تاکید کرد و گفت: میزان سوختگی در ایران 8 برابر میانگین جهانی است.

به گزارش پیشران؛ احمد علوی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه موضوع افزایش حقوق کارکنان شهرداری را پیگیر هستیم و نتایج آن حاصل خواهد شد، به افتتاح تقاطع غیرهمسطح آیت الله سعیدی و پل شهید مختاری اشاره کرد و گفت: از کلان پروژه های حوزه حمل و نقل ماهی یکبار گزارش می گیریم و می دانیم امور چگونه پیش می رود؛ اما در بخش عمرانی اقدامات زیادی صورت می گیرد که ای کاش هر ماه یکبار گزارشی از کلان پروژه های عمرانی نیز در شورا ارائه شود تا اگر مشکلی داشته باشند، شورا به آنها کمک کند.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه روز یکم دی ماه روز پیشگیری از سوختگی نامگذاری شده است و سالانه ۳۰ هزار نفر دچار سوختگی جدی می شوند که ۳۰۰۰ نفر از این افراد جان خود را از دست می دهند، اظهار کرد: ۲۷ هزار نفر از این افراد ۴۰ تا ۵۰ درصد دچار از کار افتادگی می شوند. میزان سوختگی در ایران هشت برابر میانگین جهانی است؛ بگونه ای که بنابر گزارش اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، در تهران ۱۰۸ نفر در چهار ماه ابتدایی امسال به دلیل فوت ناشی از سوختگی به این مراکز ارجاع داده شده اند.

وی با بیان اینکه می‌خواستیم عکس‌هایی از سوختگی را برای جلب توجه مردم و نمایندگان به شورا بیاوریم اما منصرف شدیم، گفت: عدم توجه به مسائل ایمنی یکی از دلایل سوختگی افراد است و سوختگی ناشی از آتش سوزی علت اصلی مرگ عنوان شده است که از محل منابع سوختگی، منازل و محل کار در رتبه یک و دو هستند.

علوی با بیان اینکه کودکان درصد بالایی از افرادی که در این خصوص آسیب دیده اند را به خود اختصاص می دهند، اظهار کرد: شایع ترین علت سوختگی نیز عدم مراقب از کودکان است و ضروری است در شهرداری تهران به این موضوع توجه جدی داشته باشیم و آموزش استفاده از تجهیزات حرارتی و گرمازا مورد توجه قرار بگیرد. در این زمینه می توان از بودجه کمک به آموزش در مدارس و شهر دوستدار کودک یاری گرفت و باید برگزاری دوره های آموزشی توانمندسازی، نظارت بر کارگاه های ایمنی و نظارت جدی بر رعایت استاندارد ایمنی را دنبال کرد.
/فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا