اجتماعی

همایش بین المللی سلامت خانواده/هر ایرانی یک مراقب سلامت

نخستین همایش بین المللی سلامت خانواده در ۱۵ و ۱۶ اسفندماه برگزار خواهد شد.

به گزارش پیشران؛ نشست خبری نخستین همایش بین المللی سلامت خانواده با حضور بهرام عین‌الهی، وزیر بهداشت، حسین فرشیدی، معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

عین‌الهی در رابطه با این همایش اظهار داشت: سلامت یکی مهم‌ترین مولفه‌های جامعه است. مولفه‌ای که شاید تا پیش از کرونا به این امر آگاه نبودیم. همچنین از ابتدای انقلاب تا به امروز یکی از مولفه‌های اصلی نظام سلامت بوده است.

وی افزود: در این میان دو دیدگاه سلامت درمان محور و سلامت پیشگیری محور وجود دارد. امروزه بحث خود مراقبتی و اینکه فرد خود را بشناسد و در راستای سبک زندگی سالم قدم بردارد از برنامه‌های مهم جهانی است.

عین اللهی با بیان اینکه، در پویش ملی سلامت ۴۶ میلیون نفر تحت غربالگری قرار گرفتند، تصریح کرد: سبک زندگی سالم مهمترین اصل خودمراقبتی و کم تحرکی آفت بیماری‌ها به شمار می‌رود و باید اطلاع رسانی و آموزش به مردم برای ترویج ارتقای سلامت خانواده و نحوه زندگی سالم انجام شود.

وی رویکرد اجرای طرح سلامت خانواده را ترویج سلامت خانواده دانست و گفت: در این طرح هر فردی با کدملی خود دارای مراقبت سلامت بوده و مشکلات و اختلالات در اعضای بدن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اختصاص ۱۸/۵ همت برای سلامت خانواده

عین اللهی با اعلام اینکه ۱۸.۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح سلامت خانواده تخصیص یافته است، اظهار داشت: از طریق پرونده الکترونیک تمامی اطلاعات افراد ثبت می‌شود و افرادی که از این طریق به مراکز درمانی معرفی شوند، بصورت رایگان درمان می‌شوند./ دانشجو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا