اقتصادی

واردات خودروهای کارکرده، با نهایی شدن آئین‌نامه تسهیل می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: معاون اول رئیس جمهور واردات خودروهای کارکرده با ارز منشا خارجی را پذیرفت و به نظر می‌رسد، هفته آینده آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در دولت تصویب شود.

به گزارش پیشران؛ لطف اله سیاهکلی درباره واردات خودروهای کارکرده، گفت: آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده از مدتی پیش آماده و برای تصویب به دولت فرستاده شد؛ در این آئین‌نامه منابعی‌برای تأمین ارز موردنیاز برای واردات خودرو پیش‌بینی شده بود، اما ایراداتی به آن وارد شد و بانک مرکزی برخی از این منابع را نپذیرفت.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته پیش جلسه‌ای با حضور بنده و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد که در این جلسه واردات‌خودرو با ارز منشأ خارجی را پذیرفت.

وی اضافه کرد: با نهایی شدن آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده، خودرو به راحتی و بدون مانع وارد می‌شود، زیرا با توجه به محدودیت‌های ارزی، بزرگترین مانع برای واردات خودرو تأمین ارز موردنیاز است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: در صورتی که بتوان از ظرفیت ارز منشأ خارجی برای واردات استفاده کرد، ایرانیان خارج از کشور نیز می‌توانند از ارز خود برای واردات استفاده کنند که این اتفاق می‌تواند تأثیر مهمی در بازار خودرو داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: به نظر می‌رسد هفته آینده آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده تصویب شود؛ مردم منتظر خبرهای خوبی در این حوزه باشند./مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا