اجتماعی

وزیر آموزش و پرورش: ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شد‌/ ساخت ‌مسکن فرهنگیان در ۱۸ استان

وزیر آموزش و پرورش گفت: پارسال حدود ۹۰۰ هزار و امسال بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و کار‌های ادامه تحصیل این افراد بازمانده از تحصیل در حال انجام است.

به گزارش پیشران؛ رضامراد صحرایی در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در هتل آسمان کرمان اظهار داشت: ظرفیت فوق‌العاده‌ای در استان کرمان نهفته است، کرمان جزو سه استان برتر در ارزیابی های صورت گرفته در کشور است و رتبه های زیر ۱۰۰۰ کنکور هم در این استان سه برابر شده است.

وی افزود: از ترک تحصیل دانش آموزان باید پیشگیری شود و در زمینه جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد، “نماد” طرح مناسبی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که بایستی جدی گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه تحولات آموزش ابتدایی و نظام دوری در حال برنامه‌ریزی است، گفت: پارسال حدود ۹۰۰ هزار و امسال بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و کار‌های ادامه تحصیل این افراد بازمانده از تحصیل در حال انجام است.

صحرایی با بیان اینکه آموزش و پرورش عمومی ترین نهاد کشور است، گفت: در ۱۸ استان کشور کار مسکن فرهنگیان در حال انجام است، تصریح کرد: پیگیری های لازم برای اتمام پروژه‌ها صورت می گیرد.

وی با تاکید بر راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در جنوب استان کرمان و لزوم تربیت معلم بومی گفت: استان کرمان در زمینه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور جایگاه ویژه ای دارد و اهتمام دولت سیزدهم این است همه مدارس کانکسی را جمع آوری کند.

وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از همه فرهنگیان و دانش آموزان رای اولی در برگزاری انتخابات حماسی ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ گفت: انقلاب ما مردم مدار است و حضور مردم در برگزاری و مشارکت در انتخابات در خور تحسین است.

بر پایه این گزارش، پانزدهمین گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در روز دوم با حضور وزیر آموزش و پرورش و جمعی از اعضای شورای معاونان وزارت در مرکز آموزشی-رفاهی فرهنگیان برگزار شد./تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا