اجتماعی

وزیر کار: شعار ایجاد یک میلیون فرصت شغلی محقق شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وعده ایجاد سالانه یک میلیون شغل توسط دولت، با همکاری کمیته امداد و نهادهای حمایتی محقق شد.

به  گزارش پیشران؛ سیدصولت مرتضوی روز یکشنبه در جشن ملی توانمندسازی ۱۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد که با حضور آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دولت تکافل اجتماعی است، گفت: در این زمینه باید به چند سرفصل توجه کرد که سرفصل اول آن مقوله اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه یکی از وعده‌های رئیس جمهور ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی بود، افزود: دولت و نهادهای حمایتی آستین همت را بالا زدند در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ فراتر از این هدف را محقق کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ بیش از یک میلیون و در ۱۰ ماهه ۱۴۰۲ بیش از ۹۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شده است.

مرتضوی با بیان اینکه سامانه‌های وزارت کار، رصد و پایش اشتغال را در سطح کشور انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: این اعداد به دقت قابل راستی‌آزمایی است و با سه شیوه، مشاغل ثبت شده را پایش می‌کنیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر روش‌های غیر حضوری، بازدید میدانی از مشاغل ایجاد شده برای راستی‌آزمایی انجام می‌شود.

به گزارش پیشران، جشن توانمندسازی ۱۰۰هزار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) روز یکشنبه با حضور رییس جمهور در تهران برگزار شد./ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا