سیاسی

وزیر کشور: کشف حجاب عنصری برای از بین بردن حیا، عفت و استقامت فرهنگی جامعه است

احمد وحیدی وزیر کشور با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک الزام برای مومنان است و نیازی به مجوز ندارد، گفت: کشف حجاب عنصری برای از بین بردن حیا، عفت، پایداری و استقامت فرهنگی جامعه است.

به گزارش پیشران؛ احمد وحیدی در نخستین آئین تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر افزود: امر به معروف و نهی از منکر مهم ترین موضوع روز و در روایات حتی از جهاد هم بالاتر توصیف شده است.وی یادآور شد: امر به معروف هدف قیام امام حسین(ع) است و در فرمایشات ائمه معصومین(ع) هم اشاره دارد که همه فرایض به واسطه امر به معروف و نهی از منکر، اقامه می شوند.وزیر کشور با تقدیر از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر افزود: نباید جامعه نسبت به امر به معروف و نهی از منکر دچار غفلت شود. امر به معروف و نهی از منکر در فضای عمومی، یک نظارت همگانی و مسئولیت اجتماعی بزرگ است که فرهنگ های دیگر از آن بی بهره هستند.وحیدی ادامه داد: برخی به دنبال استخفاف این امر مهم هستند در حالیکه ما به آن افتخار می کنیم و نباید اجازه دهیم در هیچ زمانی به فراموشی سپرده شود.وی در این امر هم نباید از حرف‌ها و طعنه های کسی ناراحت شویم. برخی معاندند و برخی هم نسبت به موضوع فهم کافی ندارند. امر به معروف یک موضوع بسیار مترقی است و باید با قدرت در جامعه دنبال شود.وزیر کشور موضوع حجاب را یک مساله جدی دانست که دشمن آن را دنبال می کند و گفت: کشف حجاب اجباری برای جلوگیری از مقاومت فرهنگی ملت ما در برابر فرهنگ غربی ایجاد شد.
وحیدی اظهار کرد: کشف حجاب عنصری برای از بین بردن حیا، عفت، پایداری و استقامت فرهنگی جامعه است. کسی را که با حفظ حجاب سعی دارد این فرهنگ را پاس بدارد با واژه های مجعولی زیر سوال می‌برند.وی خاطرنشان کرد: ما نباید از این مسایل هراسی داشته باشیم و منفعل شویم. امر به معروف در موضوع حجاب بسیار حائز اهمیت است چرا که شرعی، اخلاقی و قانونی است.وزیر کشور با بیان اینکه برخی افراد بی اطلاع با تبلیغات دشمن، هم کلام می شوند، تصریح کرد: همه باید حمایت کنند و قانون هم می گوید اگر کسی مانع امر به معروف و نهی از منکر شد، مرتکب جرم شده است.وحیدی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر مجوز نمی خواهد بلکه الزامی برای همه مومنان است؛ البته چارچوب آن هم معلوم است.وی با تاکید بر اینکه مرحله عمومی امر به معروف و نهی از منکر، در حد لسانی است، افزود: مراحل بعدی در حوزه مسئولیت دستگاه های رسمی همچون فراجا و قوه قضائیه است چرا که کشف حجاب از نظر قانون، جرم است و باید به آن رسیدگی شود.وزیر کشور با اعلام حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، بار دیگر یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر در این حوزه همراه با احساس شفقت قلبی، محبت و مدارا باید انجام شود و نباید عنصری که حفاظت و صیانت جامعه را دچار خطر می کند، وجود داشته باشد.
وحیدی ضربه به حجاب را مقدمه آسیب های اجتماعی دیگر دانست و با اشاره به گستردگی دامنه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: حجاب یکی از این مسایل است که باید با روشی که اسلام و رهبر عزیز مشخص کرده اند، نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اقدام شود.وی خاطرنشان کرد: وظیفه خود می دانیم در همه رده های وزارت کشور حامی آمران به معروف و ناهیان از منکر باشیم./فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا