اجتماعی

وضعیت آسیب‌های اجتماعی در تهران از مرز چالش و ابر چالش عبور کرده است

دبیر قرارگاه اجتماعی کلانشهر تهران گفت: وضعیت آسیب‌های اجتماعی در پایتخت از مرز چالش و ابر چالش عبور کرده و شرایط بحرانی و اضطراری به خود گرفته است.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ دکتر «احمدی صدر» با بیان اینکه مدیریت شهری فعلی پس از روی کار آمدن، ساماندهی آسیب‌های اجتماعی را در اولویت امور پایتخت قرار داد، افزود: اولین قرارگاهی که تشکیل شد قرارگاه اجتماعی شهر تهران بود تا به وضعیت معتادین متجاهر ماده ۱۶، متکدیان و کودکان کار و خیابان رسیدگی ویژه داشته باشد.
وی تصریح کرد: در قرارگاه اجتماعی شهر تهران، نهاد‌ها و دستگاه‌های مسئول در حوزه آسیب‌های اجتماعی گرد هم آمدند و با محوریت شهرداری تهران اقدامات خود را در خصوص معضلات آسیب‌های اجتماعی با هماهنگی بهتری جلو بردند.
احمدی صدر درباره اینکه شهردار تهران نماینده ویژه رییس جمهور در امور آسیب‌های اجتماعی در پایتخت شده است، گفت: وقتی یک مسئله دغدغه مردم شده و برای تمام خانواده‌ها ایجاد نگرانی می‌کند، دیگر این مسئله چالش اجتماعی یا ابرچالش نیست، بلکه بحران است. اینجاست که قانون می‌گوید باید رییس جمهور به موضوع ورود کند.

وضعیت آسیب‌های اجتماعی در تهران از مرز چالش و ابر چالش عبور کرده است
به گفته وی، بر اساس اصل ۱۲۷ قانون اساسی، رئیس جمهور در یک موضوع یا چند موضوع مشخص اختیارات خود را به یک نماینده تفویض می‌کند؛ ما در قرارگاه اجتماعی از دستگاه‌ها درخواست کردیم که نهایت همکاری را داشته باشند، اما دیدیم کافی نیست و پیچیدگی‌هایی وجود دارد.
دبیر قرارگاه اجتماعی کلانشهر تهران با بیان اینکه سال هاست شهرداری تهران به دنبال تحقق مدیریت یکپارچه شهری بوده گفت: یکی از دستاورد‌های شهرداری تهران در دوره کنونی مدیریت شهری این بوده است که مدیریت یکپارچه شهری در حوزه آسیب‌های اجتماعی اتفاق افتاد. آقای زاکانی نماینده رئیس جمهور در حوزه کودکان کار، معتادان متجاهر، متکدیان، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی و خانواده این گروه‌هاست. قرار نیست مسئولیتی از دستگاه‌ها گرفته شود بلکه قرار است بر عملکرد دستگاه‌ها نظارت داشته و از آن‌ها سوال کرده و ماهانه به رئیس جمهور گزارش دهد. زیرا ما می‌خواهیم از این طریق از رشد فزاینده آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد: ما می‌خواهیم دولتمردان را نسبت به موضوع آسیب‌های اجتماعی در کلانشهر تهران حساس کنیم و تمام قوای شهرداری را جمع کنیم تا در حوزه آسیب‌های اجتماعی در کنار موضوعات دیگر، ورود کند./صدام سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا