اجتماعی

پرداخت وام ازدواج لازم، اما برای ترغیب جوانان به تشکیل خانواده ناکافی است

جامعه‌شناس و متخصص آسیب‌شناسی اجتماعی گفت: پرداخت وام ازدواج برای تشویق جوانان به تشکیل خانواده لازم است اما برای ترغیب جوانان به تشکیل خانواده کافی نیست و باید عوامل و شرایط دیگر موثر در تسهیل ازدواج جوانان را نیز در نظر گرفت.

به گزارش پیشران؛ امان الله قرایی مقدم در گفت و گویی افزود: پرداخت وام ازدواج کار بسیار خوبی است که دولت‌ها برای تسهیل امور مالی ازدواج جوانان انجام می دهند اما در کنار آن باید اقدامات دیگری نیز در حوزه های مختلف اعم از فرهنگی و اجتماعی نیز پیگیری کنند تا در افزایش آمار ازدواج موثر باشد.

وی با بیان اینکه باید موارد دیگر را نیز برای تشویق بیشتر جوانان به ازدواج در نظر گرفت، یادآورشد: وام ازدواج برای آغاز یک زندگی مشترک در کنار هر نوع کمک دیگری به جوانان برای تشکیل خانواده بسیار موثر و پسندیده است که باید استمرار یابد.

این روانشناس اجتماعی اضافه کرد: دولت در سال های اخیر سعی کرده است که در کنار پرداخت وام ازدواج گامی برای تامین مسکن جوانان نیز بردارد اما باید به خاطر داشت که آنچه می تواند به جوانان دلگرمی دهد و امید به آینده آنان را بالا ببرد، ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه و چشم اندازی روشن از آینده است.

/ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا