فرهنگی

«پرفورمنس روایت فتح» در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود

«پرفورمنس روایت فتح» یک رویداد فرهنگی و ارزشی است که توسط گروه تئاتر هدف به مناسبت هفته دفاع مقدس در محوطه ورودی تالارهای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اجرا می شود.

به گزارش حبرگزاری پیشران؛ طبق اعلام روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، رویداد فرهنگی «روایت فتح» همزمان با آغار هفته دفاع مقدس به همت موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و گروه تئاترهدف در محوطه ورودی تالار‌های موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا تاریخ ۷ مهر از ساعت ۹ الی ۱۲ اجرا می‌شود.

حمیدرضا صفار ایده‌پرداز و کارگردان «روایت فتح» درباره این اثر گفت: این پرفورمنس نمایشی وقایعی از دوران قبل از شروع جنگ تحمیلی تا پایان جنگ را در بر می‌گیرد.

صفار با اشاره به اهمیت به تصویر کشیدن حماسه جاودان دفاع مقدس ادامه داد: کوشیده شد «پرفورمنسی» ایده‌پردازی شود که در عین سادگی و بهره‌مندی از رشادت‌های آن دوران، بتواند به‌سرعت محتوای خود را به مخاطبان عبوری منتقل کند.

وی درباره نحوه اجرای این پرفورمنس نمایشی، گفت: این نمایش با بهره گیری از تلفیق عناصر موسیقی، رنگ امیزی و تئاتر در تابلو‌های آرامش، یورش، فتح (حماسه آزادسازی خرمشهر)، زندگی و پایان جنگ اجرا می‌شود.

صفار افزود: اجرای گروه «سیلور من» با انجام حرکات نمایشی و ارتباط با مخاطبان از دیگر بخش‌های این اجرا است.

وی در پایان گفت: گروه نمایشی هدف از گروه‌های تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرری است که با حضور جمعی از بازیگران خلاق این پرفورمنس را اجرا می‌کنند.

گفتنی است، صفار از هنرمندان عرصه هنر‌های نمایشی است که تاکنون اجرای تئاتر‌های خیابانی متعددی در حوزه دفاع مقدس و مقاومت درفضای باز موزه ملی انقلاب اسلامی را در کارنامه دارد.

عومل این کار عبارتند از:
بازیگران: سعید سوری، پوران رحمانی پناه، الهه پوراقابالایی، کیمیا بیات، فاطمه حضوری، روژین عبدالمالکی، امیرعلی اسعدی، ابوالفضل حسینی، فاطمه حمزه‌زاده، احسان مجیدی، محمدرضا محمدتوری.

مدیرتولید و مجری طرح: محمد خوش آبی

روابط عمومی: محمد علایی

مشاور گارگردان: مجید قربانی
/میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا